Tehnoloogiline Päike – Technological Sun (Fantastic Planet, 2016)

Mihkel Kõrvitsa ja Evar Anvelti uus vinüül-väljalase seostub postapokalüptilise cruising-muusikaga, mida passib lasta vaid karmist kõlarist ja mitu korda järjepanu.

Mihkel Kõrvitsa ja Evar Anvelti uus vinüül-väljalase seostub postapokalüptilise cruising-muusikaga, mida passib lasta vaid karmist kõlarist ja mitu korda järjepanu.

Ingliskeelne laul, mis kaigub üle ebanaturaalse värvusega tühermaa. Harjumist vajavad käigud ning nüansid. Säherdune kogupaugul kahest haubitsast tulistamine pole mulle varem eriti passinud, ent andes sellele aega, on tal hea eeldus naha alla pugeda.

Avalugudes „This Means War” ja „Breaking It” on tajuda väga huvitavat lähenemist elektropopile, milletaolist Eestis väga tehtud pole. Viimasena mainitud loo vokaalid jäid mind kauaks painama. Tuletasin pika pusimise peale mikstuuri P. Lepassoni (Mimicry) ja J. Hamiltoni (The Presets) tahumatutest tämbritest. Oma otsekohesusega on kõik sõnad ja nende seade üdini veenvad. Hannaliisa Uusma laenatud vokaalid lugudes „If I Just Die” ja „Redemption” on nagu ikka tuntud headuses ning hing jääb teda plaadile enam ihkama.

Üldises joones jätab plaat mind aga seest veidi õõnsaks. Ta ei saavuta erilist reaktsiooni ja ajukurrud saavad nõrgemapoolse stimuleeringu. Tervikuna on ta liialt labiilne, et meele järgi olla. Kohati on hea ja siis äkitselt arusaamatu ja igav. Ent LP suurim vara on, et kunstnikud on lustinud. Nende armu loome vastu on ropult tunda, seda õhkub igast helist ja noodist. Kutid naudivad seda üdini ja taolise lustliku aura vastu ei saa miski.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Taavi Tulev 12″ (2016)

Taavi Tulev 12″ (2016)

Tulevi sooloalbum on maitsekas ja subtiilne, olgu see siis heliribaks tema enda elule, või hoopis ümbritsevale (või tulevasele?) maailmale. Sedalaadi abstraktne ambient-elektro kukubki hästi välja siis, kui suudab luua seoseid ja erinevasisulisi kujutluspilte; luua maailma, millele helid ainult vihjavad.
Zeitgeist: veebruar
5 min

Zeitgeist: veebruar

Veebruarikuu muusikasaak tõi meieni noorte rootsi meeste ängi, anonüümset eesti elektroonikat ja lüürilise supersõduri, kelle kuulipilduja ette jäävad võmmid ja Starbucksi-aktivistid.
Mauno Meesit – Varjudemaa (Grainy Records, 2015)

Mauno Meesit – Varjudemaa (Grainy Records, 2015)

Täna. 7. aprillil tähistab Mauno Meesit Tartus Genialistide klubis kontserdiga oma telesarjale „Varjudemaa” loodud samanimelise soundtrack’i ilmumist vinüülil. Järgmisel nädalal, 15. aprillil avaneb sama võimalus kõigile tallinlastele, ning sedapuhku Kirjanike Maja musta laega saalis. Mart Alaru kirjutas plaadist lähemalt.
Müürileht