Kolmapäeval, 6. aprillil esilinastub Sõpruses ja Apollo kinodes juba kultusstaatuse saavutanud ameerika uue laine film „Tüdruk läheb öösel üksi koju”. Ana Lily Amirpouri indie-muusikat kuulava rulatava vampiiri lugu jõudis esimest korda publiku ette Sundance’i festivalil ja tekitas poleemikat nii vaatajate kui filmikriitikute seas, millega sai avatud tee ühele huvitavale menuloole.

Kaader filmist

Kaader filmist

Tumedate toonide linnas Bad City elav vampiir on kõigest prii. Ta imeb narkodiilerite verd, armastab süngetel kõrvaltänavatel hulkuda, kuulab traagilist indie-muusikat ja värvib huuli tumepunaseks. Kuni kohtub Arashiga, James Deani moodi noormehega, kes kannab hoolt oma kassi ja narkomaanist isa eest ning püüab püsida õigluse poolel. Ja ühtäkki on moodne vampiir keerulise valiku ees. Armastus või surm?

Film ühendab endas klassikalise õudusfilmi, ameerika spagetivesterni ja viited tänapäeva popkultuurile. Soundtrack kombineerib omakorda iraani underground-muusikat ameerika tumedama kantriga.

Ana Lily Amirpour on hetkel ameerika filmitööstuses tõusev nimi. Iraanlannast USA režissööri nimetab The New York Times Jim Jarmuschi kombel cool’iks. Režissöör ise vannub au David Lynchi nimele ja annab pikkasid intervjuusid menukatele veebiväljaannetele. See, et filmi USA levitaja on otsekohesuse poolest kurikuulus meediakontsern Vice, annab aimu sellest, et seda nime tasub jälgida.

Film esilinastub kinos Sõprus 6. aprillil kell 21.30. Esilinastusega koos toimub pidu, kus saab nautida verevärvi jooke, kuulata filmiteemalist muusikat ning kogeda üllatusetteasteid.

Lisainfot leiad Sõpruse kodulehelt.