Kelle kahjuks, kelle õnneks, aga aprill viib meid täies eheduses tagasi aega, mil kõige kõvemat muusikat tegid siinmail Nancy ja Best B4, külavahe kruusateedel kihutasid Žigullidega noored kuked, Kappa ja Adi dressid ning nabapluusid olid põhiline dress code ja longero voolas ojadena – 8. aprillil jõuab kinodesse režissöör Triin Ruumeti kauaoodatud täispikk linateos „Päevad, mis ajasid segadusse”.

Süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia tegevus toimub 90ndate teises pooles ja jälgib peategelase Allari kulgemist ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates.

Filmi peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr ja Juhan Ulfsak. Lisaks teevad kaasa Jaanika Arum, Juss Haasma, Liina Vahtrik, Merle Palmiste, Taavi Eelmaa, Rasmus Kaljujärv, Merlyn Uusküla, Onu Bella jt. Filmi produtsent on Maie Rosmann-Lill, operaator Sten-Johan Lill ning stsenaariumi kirjutasid Triin Ruumet ja Greta Varts.

Vaata ka filmi autentset kodulehekülge ja sukeldu 90ndatesse.