Jazzkaare juubelifestivali raames toimub laupäeval, 26. aprillil Merepaviljonis Londoni elektroonilise muusika duo Mount Kimbie kontsert, mille piletid jõuavad müüki täna kell 11.00.

Mount Kimbie

Mount Kimbie

Mount Kimbie moodustavad kaks meest — Dominic Maker ja Kai Campos. Tallinna kontserdil trimmivad nuppe ja mängivad pille aga suisa kolm meest: Jazzkaarele on kampa võetud ka Kai ja Dominici sõber trummar Tony Kus.

„Mount Kimbie on James Blake’i kõrval üks post-dubstep’i suuremaid staare. Vaieldamatult seekordse Jazzkaare kaasaegseim artist,” annab oma hinnangu Raul Saaremets.

„Kai ja Dom alustasid samas muusikalises sahtlis, kus nende sõber James Blake”, on öelnud muusikakriitik Ats Luik. Blake on suuresti „süüdi” ka nende kõlapildi kujundamises. „Mõlemad kütsid madalama otsa elektroonilist muusikat, aeg-ajalt vokaalijuppe lugudesse torgates”, jätkab Mount Kimbie viimase plaadi arvustuses Luik.

Tänaseks on Blake’ist saanud „uue-soul’i” kangelane, Mount Kimbie aga vallutab klubilavasid ja teeb koostööd artistidega nagu The xx, The Big Pink, The Foals, King Krule, Gilles Peterson ja Andreya Triana. Mount Kimbie’le on külge jäänud austav tiitel „post-dubstep’i-pioneer”.

Kai ja Dom eksperimenteerivad helide loomisel paljuski enda poolt jäädvustatud ümbritseva keskkonna sämplitega. Nende 2010. aastal ilmunud debüütalbum „Crooks & Lovers” võeti kriitikute poolt vaimustusega vastu. Eelmisel aastal ilmunud teisel täispikal albumil „Cold Spring Fault Less Youth” on bänd oma kõla veelgi säravamaks ja avaramaks lihvinud, lisades hulganisti ka akustilisi pille.

Kogu Jazzkaare programmi vaata siit.