Homme, 19. augustil kell 19.00 etendub Vabal Laval Kanada-Rootsi tänavatantsuduo Tentacle Tribe’i lavastus „Nobody Likes A Pixelated Squid” – urbanistlik kaasaegse tantsu lavastus, mille tantsukeel on inspireeritud maismaa- ja vee-elukate sujuvast liikumisest.

Tentacle Tribe. Foto: Yura Liamin

Tentacle Tribe. Foto: Yura Liamin

Muusika ja liikumise koosluses sünnib lavastus, mida selle autorid nimetavad kontseptuaalseks hiphopiks või dekonstrueeritud tänavatantsuks. Lavastus esietendus 2013. aastal Dansens Husis Stockholmis. Teos valiti ka Põhjamaade tantsuplatvormi parimate lavastuste sekka.

Tentacle Tribe koosneb kahest tantsijast – Elon Hoglundist (Rootsi) ja Emmanuelle Le Phanist (Kanada). Duo on teinud korduvalt koostööd Cirque du Soleil’ga. See Montrealis baseeruv tilluke tantsukompanii loob kaasaegses võtmes ebatavalisi tantsulavastusi, kasutades liikumiskeelena kontseptuaalset hiphoppi ja saades inspiratsiooni kõikvõimalike elusolendite erinevatest liikumisviisidest. Mõlemad tantsijad omavad kogemusi erinevates tantsustiilides; duo läheneb koreograafiale läbi mitmekülgse liikumisfilosoofia. Oma töödes eksperimenteerivad nad partneritöö, muusika ja füüsilise koreograafiga sulamiga.

Tiiser:

Liitu etenduse publikuga Facebookis.