26. märtsil astuvad Erinevate Tubade Klubis lavale muidu varjulistes paikades väljundit leidvad artistid. Tallinn Music Weeki raames kerkivatest lavadest kõige tihedama underground-elektroonika kontsentratsiooniga Balti Skene showcase sobib muusikanädala sissejuhatuseks kõigile tekno-, hausi- ja biidisegmendi asjatundjatele ning muidu hüpnoosi otsijatele.

Profile. Foto: Margit Järveveer

Profile. Foto: Margit Järveveer

Õhtu avab dub techno produtsent Profile, kelle sügav bassivibratsioon ja orgaanilised krabinad on rohkem tuntud välismaal kui Eestis. Oodata on puhtalt saviplaatidelt kõlavat muusikat – muu hulgas Viini pressimisfirma Leap Recordsi alt äsja ilmunud 12-tolliselt.

Intiimse vaibi sisendamist jätkab Leikki – Lauri Tähte ja Kaja Kausi koondav duo, kes esitavad laivis oma džässi ja folgi sämplite ning hiphopi ja aafrika rütmide mikstuuri. Sünget ja helget vastandav Tronden (EE) on duo, mis kasvas välja produtsent Espiriti tegemistest ja lisab elektroonilistele katsetustele ehtsad trummid. Tempot tõstab Mr. Myster (LV) – läti Dirty Deal Audio pead tõstva biidimeistrite kogukonna esindaja. Black Water (LT) peaks taastama kindla 4/4 põksuga hüpnoosi ja sillutama teed Stillheadile (SCO/LV), kes toodab varasema DFRNT asemel ettearvamatust uue pseudonüümi alt. Öö viib aga teknosetiga hommikusse Girts Reiniks Lätist.

Kogu TMW festivaliprogrammiga tutvu siin.