Homme, 11. märtsil Sinilinnus toimuval Haigla Peol tõstetakse reisikohvrist lavale Casio süntesaator, rida efektipedaale ja tiibadega kiiver, sest Tallinnas maandub 1980ndate Ameerikas tänavamuusikuna alustanud autsaider, ikoon ja legend The Space Lady.

The Space Lady. Foto: press

The Space Lady. Foto: press

The Space Lady on pärit kohast, mis kannab tõlkes nime „puhastustules hingede linn”, ta on elanud koopas, noores eas rööviti ta väidetavalt ufode poolt ning oma esimese suure turnee mööda maailma klubisid ja festivale tegi ta 66-aastaselt.

Naine on andnud oma Casioga uue psühhedeelselt vastukajava kesta nii mõnelegi popkultuuri suurloole, kuid toonud meieni ka oma kibemagusa vokaali ja elujaatava suhtumisega kõrvale koputavaid originaallugusid, mida korra kuuldes enam niisama peast ei viska.

Enne õhtust pidu külastab ta koos oma abikaasa Eric Schneideriga ka EKA sisearhitektuuri osakonda, et rääkida kell 16 algaval loengul veganlusest, loomade õigustest ja andestamisest. Tallinnaga The Space Lady teekond Eestis ei piirdu – 13. märtsil näeb teda oma staatusele vastavalt esinemas Tartu tähetornis, mida täiendab ka vestlusring selle legendaarse daamiga.

Liitu Haigla Peo, The Space Lady loenguga EKA-s või The Space Lady kontserdiga Tartu tähetornis.