All We Are on Liverpooli trio, mille liikmeteks Guro Gikling (bass ja vokaalid), Rich O’Flynn (trummid) ning Luis Santos (kitarr), kes kirjeldavad oma muusikat kui diasepaamiuimas Bee Geesi. Nende kõla on unenäoline ja mõnusalt sume, ühendades endas kaasakiskuva bassi ja Guro võimsad põhjamaised vokaalid. Bänd on olnud The Guardiani „15 kollektiivi, kellele 2015. aastal tähelepanu pöörata” list’is ning äsja andsid nad välja endanimelise debüütalbumi, mille produtsendiks ei keegi muu kui Dan Carey (kes on tuntud oma koostöö poolest The Killsi ja Bloc Partyga). Kõrvi tasub kikitada, sest iga päev ei saa kuulda bändi, kes kirjutab oma lugusid isoleeritud Norra metsamajakeses ning salvestab neid vanas kirikus. Eesti publik saab All We Are’i kaeda Tallinn Music Weeki raames täna, 27. märtsil kell 21. 30 kinos Sõprus.

All We Are. Pressifoto

All We Are. Pressifoto

Kas te saaksite end natuke tutvustada?

Rich: Me oleme kõik pärit erinevatest kohtadest. Ma ise olen Iirimaalt, Luis Brasiiliast ja Guro Norrast. Me kohtusime Liverpooli Ülikoolis õppides ning kui me kooli lõpetanud olime, tahtsime ikka väga kokku jääda ja muusikat teha. Otsustasime ka Liverpooli püsima jääda ja nii me bändiga alustasimegi. Me vaatame All We Are’i kui teekonna algust. Seni on kõik läinud hästi ja kõik on väga lahe olnud. Oleme saanud palju muusikat teha ja meil tuli just debüütalbum välja, mis hästi vastu võeti. Lisaks on meil võimalus reisida igal pool maailmas ning oma muusikat mängida, nii et see on väga tore.

Milline on muusikaskeene teie kodulinnas Liverpoolis?

Luis: Muusikaelu on väga hea. Linn ise pole kuigi suur – seal elab umbes 500 000 inimest – kuid see on ala poolest väga väike ja kõik on üsna kontsentreeritud, nii et lokaalid on suhteliselt üksteise lähedal. Seetõttu lõpetavad kõik, kes välja lähevad, kesklinnas, kus on palju kontserdipaiku ning alati leidub häid üritusi, kuhu minna. Paljud andekad inimesed tulevad Liverpooli oma muusikat mängima, kuid jäävadki siia. Nii ongi, et me teeme kõik omavahel koostööd, töötame üksteise projektide kallal ning aitame üksteist. Muusikaväli on seega üsna tegus. Me ise esineme Liverpoolis iga paari kuu tagant, nii et mitte liiga tihti, aga hoiame end ikka toimuvaga kursis ja käime palju teiste esinemistel.

Te kõik olete pärit küllaltki erinevaist paigust. Kas teile tundub, et teie kultuuritaustad on kuidagi ka muusikat mõjutanud?

Luis: See sõltub. Mulle isiklikult tundub, et mu päritolu mõjutab mind. Seda on mu mängimises üsnagi tunda: kogu mu taust brasiilia muusikas, klassikalises kitarris, aga see pole minu jaoks peamine – see pole mõju, mis mängimises silmahakkav või kuuldav on. Kuna me kõik tuleme erinevaist kohtadest ja kuulame erinevaid asju, siis me ajame ka oma asja. Tõeliseks väljakutseks on kõik ühte ruumi kokku koguda ja asi käima saada, nii et tavaliselt me jämmime koos ja proovime igasugu erinevaid asju.

Milline on teie laulukirjutamisprotsess?

Guro: Me läheme lihtsalt prooviruumi, jämmime seal veidi, võtame mõned purgid õlut ning lõbutseme.

Kuidas te oma kõlale pidama jäite? Kas teid mõjutas ka keegi?

Guro: Me tahtsime lihtsalt koos bändis olla ja muusikat teha. Liikusimegi selles suunas ja see tundus õigena. Ma usun muidu, et meid mõjutab peaaegu kõik: loodus meie ümber, muusika, meie sõprade muusika, teiste inimeste muusika, filmid… Kõik tegelikult.

Rich: No me kõik armastame soul’i, kõike, milles on soul’i. Lisaks kuulame natuke diskot, palju hiphoppi ja sarnaseid asju. See on üsnagi meid ühendav muusika. Me kuulame erinevaid asju muidugi lisaks.

Ja mis teid inspireerib?

Rich: Me lihtsalt armastame seda, mida me teeme ja tunneme end tegelikult päris priviligeeritult, et meil on võimalus seda teha. Meile meeldib käia väljas ja näha muusikast kütkestunud inimesi. Ma arvan, et see on meie tõeline inspiratsioon.

Ja mis teid inspireerib?

Rich: Me lihtsalt armastame seda, mida me teeme, ja tunneme end tegelikult päris privilegeeritult, et meil on võimalus seda teha. Meile meeldib käia väljas ja näha muusikast kütkestunud inimesi. Ma arvan, et see on meie tõeline inspiratsioon.

Kas te olete ka isiklikke kogemusi lugudesse kirjutanud?

Rich: Mulle tundub, et kõik lood meie plaadil on sõnade poolest üsnagi isiklikud, aga me püüame hoida neid nii mitmetimõistetavatena, kui suudame, et kuulajad saaksid nendega suhestuda ja võtta neist, mis neile sobib. Aga peaaegu kõik laulusõnad baseeruvad väga isiklikel kogemustel.

Kes teist tavaliselt sõnu kirjutab?

Rich: Me kirjutame kõike koos oma prooviruumis, lipsame sealt koos välja ning kirjutame muusikale koos sõnad ka. Seetõttu kõlavad sõnad ka küllaltki ambivalentselt.

Teie debüütalbum ilmus veebruaris. Kuidas on elu pärast seda läinud?

Rich: On olnud väga kiire… me oleme teinud palju promo ja me jõudsime just tagasi oma kuupikkuselt tuurilt. See oli väga mõnus. Lihtsalt natuke ringisõitmist Euroopas ja Suurbitannias. Nii et jah, nüüd on asjad natuke rahulikumaks läinud. Aga meil on tegevusrohke kevad ja suvi ees, nii et kõik on väga äge.

Kas teil on albumilt ka lemmiklaule tekkinud?

Rich: Ma usun, et see on meie kõgi jaoks küllaltki erinev Meil tuli just singlina välja „Utmost Good”, mis on üks mu lemmikuid. See on üks esimestest viisidest, mida me plaadi jaoks salvestasime ning see on tõesti väga mõnus.

Luis: Mulle meeldib „Stone” väga. Sellel on väga atmosfääriline build-up ja lugu ise on üsna eepiline.

Guro: Ma arvan, et see muutub minu jaoks igapäevaselt… täna on mu lemmikuks „Feel Safe”, sest ma tunnen end pisut halvasti.

Mida võb oodata teie esinemiselt? Kas te improviseerite ka?

Luis: Jaa, natuke ikka. Peamiselt mängime lood läbi ja teeme proovi, nii et need kõlaksid kindlat moodi, aga neis on kohti, kus me saame lihtsalt mängida, mis iganes meile meeldib ja olla rohkem musikaalsed. Kuna meid on vaid kolm, siis üritame leida erinevaid viise, et panna bändi võimalikult suurelt ja kallilt kõlama. Seega me kasutame palju pedaale, sämplereid, trummimasinaid ja palju muud, et luua atmosfäär, kus saaks lihtsalt gruuvida ja end hästi tunda. Meie live’id on tavaliselt energilised ja kõlavad hästi. Ma usun, et inimestele meeldib meid live’is kuulata ja lahkuda hea maheda tundega.

On see teie esimene kord Tallinna tulla?

Guro: Jaa! Me oleme väga põnevil, sest oleme kuulnud palju häid asju.

Ning kuidas on tulevikuplaanidega?

Guro: Me jätkame sellega, mida me praegu teeme. Kirjutame rohkem laule. Ja tuuritame, tuuritame veel rohkem ja igal pool.

Ja viimane küsimus – kui peaksite All We Are’i kirjeldama värvina, siis mis see oleks?

Guro: Vau…

Rich: Mulle meeldib see küsimus!

Guro: Ma arvan, et All We Are on… üsnagi sarnane meie plaadikujundusele. See on üsna hea representatsioon sellest, kes me oleme. Me oleme üsna erinevad värvid, mis on kombineeritud üheks naiseks, kelle taga on suur sinine taust. Ja see võtab hästi kokku kõik meie erinevad maitsed.

Tallinn Music Weeki programmiga tutvu siin.