Kui neljapäeva õhtul sai end Kinos Sõprus rahulikult tooli suruda ja eesti muusikute helidel kanda lasta, siis eile õhtul valitsesid saalis sootuks teised emotsioonid.

EIMIC. Foto: Vitalia Lopatina

EIMIC. Foto: Vitalia Lopatina

Nimelt suutis EIMIC (Everything is Made in China) väsitava töönädala järel eluvaimu jälle tagasi tuua. EIMIC-i näol on tegu kolme Moskvast pärit seltsimehega, kes mulle isiklikult nii muusikaliselt kui ka lavakeele osas Friendly Firesit meenutasid. Iga mees oli justkui bänd omaette ning nautis end laval täiel määral, mida oli tõesti lust vaadata. Vahetu energiapahvak, mille grupp publikusse paiskas, andis vast igale saalisviibijale lisajõudu, et öö läbi muusikat nautida. Tänuväärne oli ka asjaolu, et nägin publikut siiralt kaasa elamas ja tantsimas. Arvestades ajalisi piiranguid, mille ürituse formaat seadnud on, oli nende meeste kava küll maksimaalselt väljendusrikas.

Kindlasti soovituslik kuulamine kõigile, kes vahetevahel ehk teatavat energia puudujääki tunnevad.

Võimalusel soovitan visata pilgu peale ka nende live-esinemistele. Seda enam, et mehed on astunud lavale paljudel mainekatel festivalidel ja on tõepoolest äärmiselt veenvad.

EIMIC Moskva klubis 16 Tons: