Suurt publikumenu pälvinud filmi „Seenelkäik” režissöör Toomas Hussar on alustanud tööd uue mängufilmiga, mis kannab pealkirja „Luuraja ja luuletaja”. Nagu „Seenelkäik”, on ka „Luuraja ja luuletaja” Hussari enda kirjutatud ning lubab samuti põnevust ja kohmetuid olukordi.

Kaader filmist. Foto: Allfilm

Kaader filmist. Foto: Allfilm

Alkohoolikust luureametnik Gustav Tuki (Jan Uuspõld) üksluisesse ellu sekkub ootamatult kaunis mustlanna, kellesse ta armub. Paraku osutub naine Vene agendiks. Armunud mehe mõistust hägustab lisaks ka luuletaja Miku Tähni (Rain Tolk) maailmakäsitlus, kus puuduvad säärased vaba vaimu pärssivad mõisted nagu distsipliin, kord ja riigitruudus. Gustav võtab end kokku ja otsustab mustlanna hüljata, kuid luureteenistus peab otstarbekaks kuramaaži jätkamist. See viib asjaosalised igakülgsesse ummikseisu, sest lojaalsus nõuab ohvreid.

Uue filmi operaatoriks on taas Rein Kotov ja produtsendiks Ivo Felt, stuudio on Allfilm. „Luuraja ja luuletaja” jõuab vaatajateni 2015. aastal.

Samuti on Hussaril arenduses tõestisündinud loo ainetel loodud stsenaarium „Paradiisiväravad”, mille tegevus toimus 60ndate alguse Eestis.