17. – 19. oktoobril toimub Tõrva nostalgiahõngulises kinomajas Tõrva Dokfest 2014, mille eesmärgiks on tõsta dokumentaalfilmide vaadatavust ja suurendada arutelu ühiskondlikel teemadel.

Tõrva kinomaja „Koit”.  Avati 1. septembril 1953. aastal. Hoones töötas kino kuni 2004. aastani. Foto: Tõrva Dokfest

Tõrva kinomaja „Koit”. Avati 1. septembril 1953. aastal. Hoones töötas kino kuni 2004. aastani. Foto: Tõrva Dokfest

Festivalile on oodatud on suuremad ja väiksemad filmisõbrad, sest programmis leidub nii multifilme kui ka tõsielulisi ja šokeerivaid filme. Lisaks filmide vaatamisele on võimalik külastada näitust „Minu esimene dokfilm”, osaleda erinevates töötubades, kus saab teha tutvust foorumteatriga ja ise šokolaadi valmistada.

Erinäolisi linateoseid saab nautida muinsuskaitse all olevas stalinistlikus kinomajas, mis asub Tõrva kesklinnas. Kolme päeva jooksul on võimalus osa saada kinomajas toimuvatest filmijärgsetest aruteludest, kuhu on kaasatud oma ala spetsialistid, kes avavad külastajatega sõbralikus atmosfääris diskussiooni.

Tõrva Dokfesti meeskonna missioon on luua uus traditsioon Tõrva linnas. „Soovime anda värvi väikelinna kohalikule kultuurielule ja näidata, et kõige põnevamad festivalid ei pea ilmtingimata aset leidma suurlinnas. Hetkel pole Kagu-Eestis ühtegi dokumentaalfilmifestivali ning Tõrva kinomaja on valmis seda tühimikku täitma ja inimesi igast ilmakaarest soojalt vastu võtma,” sõnas festivali peakorraldaja Liisa Nurmela.

Festivali tegemistel hoia silm peal Facebooki kaudu.