17.–19. oktoobril oodatakse kõiki dokfilmihuvilisi Tõrvasse, sest toimumas on Tõrva Dokfest 2014 – esimene dokumentaalfilmifestival Kagu-Eestis.

Filmi „Koguja” kangelane Olaf Esna oma raamatute keskel. Foto: www.efis.ee

Filmi „Koguja” kangelane Olaf Esna oma raamatute keskel. Foto: www.efis.ee

Festivali peamiseks tegevuskohaks on Tõrva nostalgiahõnguline kinomaja, kus toimuvad kõik filmiseansid. Tõrva kinomaja „Koit” on ainuke kolmest säilinud stalinistlikust kinomajast, kus saab linastusi korraldada. Töötoad toimuvad Tõrva Noortekeskuses ning festivalimelu saab nautida kultuuripubis Juudas, kus festivalil mõlemal õhtul leiab aset eriprogramm. Esimese päeva lõpus astub lavale legendaarne koosseis Vennaskond ning teisel õhtul pakub muusikalist meelelahutust PööLoY GLääNZi plaadiesitluskontsert koos luuleliste vahepaladega Contralt.

Tõrva Dokfestil on võimalik külastada näitust „Millest teha dokumentaalfilmi?” ning osaleda erinevates töötubades. Festivali erinäolistes töötubades saab tutvuda nii foorumteatri kui ka visualiseerimiskunstiga. Eelregistreerimisega toimub festivalil šokolaaditöötuba, kus külastajad ise šokolaadi valmistada saavad. Töötoa osalustasu on 5 eurot, sissepääs filmiseanssidele aga prii.

Teiste filmide seas linastuvad Tõrvas näiteks Madli Lääne 2012. aasta muusikadokumentaal „Saarte hääled”, Jaan Tootseni läinudaastane menudokk „Velosoofid” ning Mati Põldre tänavu valminud „Koguja”, mis portreteerib kirglikku bibliofiili Olaf Esnat.

Kogu programmiga tutvu siin.

Lisainfot kiika Tõrva Dokfest 2014 Facebooki leheküljelt.