11.-14. oktoobrini on kõigil dokfilmi huvilistel põhjust seada sammud Lõuna-Eesti väikelinna Tõrvasse, kus toimub viiendat aastat järjest Tõrva Dokfest.

Kaader filmist „Mässav kirurg”

Lisaks põnevale filmiprogrammile toimuvad arutelud filmitegijate ja peategelastega, kellega koos on võimalik filmide vaatamisest tekkinud ideid arutada ja küsimustele vastuseid otsida.

Sel aastal tähistab Tõrva Dokfest oma viiendat sünnipäeva ja sellel puhul on programmis rekordarv linateoseid ehk 15 dokumentaalfilmi. Kui varasemalt on festivalil olnud Eesti ja välismaiste filmide vahel tasakaal, siis tänavu, EV100 aastal on au sees just Eesti dokumentaalfilmid – linastub kümme kodu- ning viis välismaist filmi.

Dokfesti programmi kuuluvad Eesti dokumentaalfilmid on jaotatud kaheks: filmid Eesti filmipärandikogust ja 2018. aastal valminud värskeimad Eesti dokumentaalid.

Programmi keskmes on inimesed ja nende lood. Vaatajal on võimalus tutvuda vürst Peeter Volkonskiga, noore peaministri Mart Laariga, Rootsis elava naisräppari Silvana Imamiga, punk-rokk ansambli Psychoterror laulja Freddy Grenzmanniga, 90-aastase India seksuaalhariduse nõustaja Mahinder Watsaga, kuulsa primatoloogi Jane Goodwalliga, moodsa kunsti klassiku Leonhard Lapiniga, Etioopias hämmastavaid operatsioone sooritava kirurgi Erik Erichseniga, nõukogude korrale vastuhakku üles näidanud talumehe Karl Petersoniga ning katoliku vaimuliku ja kirjastaja isa Vello Saloga.

Lisaks toimub Jerry Rothwelli ja Reuben Atlase filmi „Hapud viinamarjad” Eesti esilinastus, mis räägib noorest ja jõukast veinigurmaanist Rudy Kurniawanist, kes asub uurima kummaliste veinipudelite päritolu, avastades sealjuures ühe kavalaima pettuse.

Festivali põhiline toimumiskoht on Tõrvas asuv kinomaja Koit, mis on üks kolmest ainulaadsest kinomajast Eestis. Ehitis on muinsuskaitse all ja stalinistliku arhitektuuri joont jälgiv kinohoone, mis avati 1. septembril 1953. aastal.

Tutvu festivali programmiga lähemalt siin.