05.–08. juunil vallutab visuaal-, objekti- ja nukuteatrifestival Tallinn Treff Festival taas vanalinna eri etenduspaigad, pakkudes kõigile huvilistele vaatamiseks 17 erinevat lavastust. Uurime festivalile eelnevail nädalail korraldajateatrist NUKUst, milliseid palasid tänavune Treff pakub ning toome lugejani lavastuste tutvustusi, et hõlbustada kirevas programmis orienteerumist.

Festivaliprogrammi tutvustasid Müürilehele Kärolin Kruut ja Hannele Känd.

Mooses lavastusest „Laud”

Mooses lavastusest „Laud”

Papist pea ja kehv iseloom – mis saab laual valesti minna?

Blind Summit Theatre on oma rahvusvaheliselt tuntud lavastusega „Laud” teeninud mitmeid auhindu. Teater ise koosneb parimatest Suurbritannia nukukunstimeistritest. Blind Summit Theatre on nukukunsti novaator ning on korduvalt tõestanud, et miniatuurseid lahendusi kasutades ei pea ilmtingimata väikselt mõtlema.

Kui olete tuttavaks saanud lauafilosoof Moosesega, umbes 60-sentimeetrise papist pea ja kehva iseloomuga nukuga, kes elab laual, tundub maailm hoopis humoorikam paik.

Etendus on inglise keeles ilma tõlketa ning mõeldud täiskasvanutele.

Muusikaküllane reis Bremeni linna

Puust köögiriistadest valmistatud eesel, kukk, koer ja kass alustavad teekonda, et jõuda Bremeni linna ning sealset rahvast oma muusikaga rõõmustada. Elavale nukureisile on kaasa elama oodatud lapsed alates 4. eluaastast.

Ljubljana Nukuteater Sloveeniast toob laste ette tuntud muinasjutuseikluse, andes võimaluse näha teatrit veidi ebaharilikumast, kuid väga põnevast vaatenurgast: nimelt vahetatakse publikuga saalis kohad.

Kollid, keda ei pea kartma

Kas sina oled kunagi kartnud voodi all või kapis olevaid kolle? Kuidas oled neist hirmudest lahti saanud? Kas kolli läbi paberipurustusmasina lastes või näiteks kollilt kratist haarates?

Prantsusmaalt pärit Label Brut’ etendus, mis on mõeldud lastele alates 3. eluaastast, pöörab kollidemaailma hoopis pahupidi ja naerutab nii väikeseid kui ka suuri teatrihuvilisi. Etenduses, kus uni ja reaalsus segunevad, võib näha nii sulepatju kui ka väikeseid kolle, kes unedemaailma kimbutama on tulnud.

Juba kolm hooaega on Label Brut tegelenud koletiste teemaga: kus nad on, miks nad on ja miks me neid vajame.

Päikesetolmu tuulte keerises

Viie sõbra armastus nukuetenduste vastu lõi kunagi väikeses Peterburi Poklonnaja Mäel asuvas majakeses teatri, millest nüüdseks on saanud kogu oma säras tõeliselt kuldaväärt Peterburi Suur Nukuteater.

Polverone, mis tähendab päikesetolmu, paitab kõigi vaatajate hingi ning kaasab tuulte ja tunnete kaosesse, lastes inimestel kuulda, näha ja tunda muusika kõla, liblika lendu, kirsiõisi ja päikese teed loojanguni.

Kuueteistkümnest lühiloost koosnev lavastus pärineb maailmakuulsa filmistsenaristi ja luuletaja Tonino Guerra sulest ning suunab vaatajaid kujutlema ning tõlgendama ilma tingimusteta. Ainult nii on võimalik jõuda avarustesse, kus puhub imeline tuul nimega Polverone.