TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste korraldatud Tudengite Teatripäevad toimuvad 16.–18. veebruaril kultuuriakadeemia mustas saalis ning Viljandi Lennukitehases. Üles astuvad kaheksa tudengite harrastusteatritruppi Eestist ja Soomest.

Tudengite Teatripäevad 2017. aastal. Foto: Carolina Tagobert

Tudengite Teatripäevad 2017. aastal. Foto: Carolina Tagobert

Eesti truppidest on laval Tallinna Ülikooli tudengiteater TYYT, improgrupp Ruutu10, Tallinna Tehnikaülikooli tudengiteater T-Teater, Tartu Üliõpilasteater ja TÜ Pärnu kolledži tudengitrupp K-äng2. Lisaks etendub Viljandi kultuuriakadeemia III kursuse tantsulavastus, mille lavastaja on Ruslan Stepanov. Soomest tulevad kohale Helsingi tudengid oma truppidega Helsinki Ylioppilasteatteri, Kellariteatteri ja Ilves-Teatteri.

„Põhjanaabrid on tihti festivalil osalenud, aga üllatusena on nad sel aastal väljas koguni kolmes koosseisus. See sünergia, mis nende päevade jooksul tekib, meelitab tagasi ja sõna levib,“ ütles teatripäevade peakorraldaja, Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse eriala III kursuse tudeng Kadri Kabanen.

„Publikul on veel teinegi põhjus rõõmustamiseks, sest sel aastal me piletiraha ei küsi ja etendused on täiesti tasuta. Küll aga tuleb kolme euro eest pääse soetada Festivali Klubile, mis toimub laupäeval, 17. veebruaril algusega kell 22 Viljandi Lennukitehases. Peol astub üles mitmekülgse muusikaga noortebänd Ol’Mill ja mõnusat vanakooli rokki viljelev The Jingles,“ lisas Kabanen.

Harrastajatele annab tagasisidet elukutselistest näitlejatest koosnev zürii ehk Kolm Tarka, kelleks sel aastal on Vanemuise teatri draamanäitleja Kärt Tammjärv, NUKU teatri näitleja Kaisa Selde ja eelmisel kevadel kultuuriakadeemia lõpetanud, hetkel vabakutseline näitleja Karl Robert Saaremäe.

Tudengite Teatripäevad on tudengitest koosnevatele harrastusteatritele suunatud festival, mis esmakordselt toimus 2003. aastal ning sellest alates on Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased seda korraldanud iga aasta veebruarikuus.

Vaata lisainfot festivali kodulehelt.

Ürituse leiad Facebookist siit.