Reedel, 4. mail kell 19 näidatakse Ülase12 keskuses Manuela Zechneri fiktsionaalset dokfilmi „Mäletades Euroopat” (2016), mille tegevus toimub aastal 2040. Filmile järgneb videosilla kaudu arutelu autoriga.

Kaader filmist

Kaader filmist

Filmi autorid rändavad läbi Euroopa ja esitavad inimestele küsimusi Euroopa ja Euroopa Liiduga seotud mälestuste kohta. 2008.–2018. aasta kriis tõuseb kollektiivses mälus esile murdehetkena, mille iseloomustamisel mainitakse sageli majandussurutise ja piirikriisiga seotud mälestusi, kuid jutustused sellest perioodist on killustatud ja vastuolulised. Film kasutab performatiivset „tuleviku arhiivi” meetodit selleks, et mõtiskleda tänapäeva ja tuleviku ettekujutuste üle.

Manuela Zechner on kunstnik, teoreetik ja haridustöötaja. Ta elab Barcelonas ja on keskendunud sotsiaalsete liikumiste dokumenteerimisele ja teoretiseerimisele. Ta on algatanud mitu online-arhiivi, nagu näiteks Radical Collective Care Practices ja Future Archive, ning raadiosaate Sounds of Movement (koos Bue Rübner Hanseniga). Viimastel aastatel on ta tegutsenud eelkõige kriisiaktivismi kontekstis, keskendudes migratsiooni ja majanduskriisiga seotud teemadele. Ta osaleb liikumises Barcelona en Comu ning töötab uurijana Berliini Migratsiooniuuringute Instituudis.

Ürituse leiad Facebookis siit.