Reedel Pirita kloostris algava Birgitta festivali programm pakub tänavu muuseas USA ja Iisraeli kaasaegset tantsu – kohal on The Inbal Dance Theatre Company Iisraelist ja LEV Dance Company USAst. Iisraeli „Wonderlandis” kõneleb narratiiv igavestest väärtusest nagu armastus ja oma tee leidmine; USA „Killer Pig” viib vaataja aga hoopis kehalisemale tasandile liikumise, muusika, tehnoloogia, kunsti, valguse ja moe liitumispunkti.

„Killer Pig”

„Killer Pig”

Ele Viskus vestles Müürilehe tarvis LEV Dance Company trupi liikme Rebecca Hyttinguga. Viimase sõnul ühendab truppi imetlus koreograafide Sharon Eyali ja Gai Behari loodavate lavamaailmade vastu. Trupi töö toetub sõprusele ja heale omavahelisele keemiale, kus iga liige toob kaasa isiklikke nüansse.

Kõik Sharon Eyali ja Gai Behari tööd on väga füüsilised ja sisaldavad intensiivset liikumist. See on tants oma puhtas vormis. Iga liigutus pärineb ja tuleb improvisatsiooni kaudu otse Sharon Eyali kehast. Koreograafid leiavad inspiratsiooni nii igapäevaelulistest asjadest kui sügavamatest abstraktsetest mõjutustest. Tugev atmosfäär on loodud toore ja delikaatse füüsilisusega, mis ühineb tantsijate, muusika ja valgusega. Hyttingu sõnul on nad rõõmsad esimest korda Eestis olemise üle ning oma koreograafia esitamise üle välilaval, mis on samuti esmakordne kogemus.

Birgitta festival algab 7. augustil, USA-Iisraeli kaasaegse tantsu lavastused „Wonderland” ja „Killer Pig” etenduvad 14. augustil Pirita kloostri varemetes.

Rohkem infot Birgitta festivali kodulehel.

Loe ka intervjuud „Wonderlandi” lavastaja Barak Marshalliga.