Sel reedel, 3. oktoobril toimub Sinilinnus pidu Tjuun Ini sarjast, kus esinevad kaks külalist Suurbritanniast: BCee ja Utah Jazz. Viimane esitleb peol ka oma viimast albumit „Portfolio”. Kodumaistest DJdest mängivad kahes saalis plaate Slammin, Qba, L.Eazy, JaanJaago ning Philgood. Visuaalide eest hoolitseb VJ Teng.

Utah Jazz. Foto: erakogu

Utah Jazz. Foto: erakogu

Utah Jazz on Inglise trummi ja bassi DJ ning produtsent, kes on selle žanri meloodilisema poole üks suurkujusid. Tal on ilmunud neli albumit: „Its A Jazz Thing”, „Vintage”, „Groove Therapy” ja viimane, äsja ilmavalgust näinud „Portfolio”, mis on saanud palju positiivset tagasisidet ning kiidusõnu. Utah Jazz on lisaks sooloprojektidele teinud koostööd legendidega nagu Alex Reece, Wax Doctor ja Drumajik. Tema viimane album „Portfolio” pälvis juulis Mixmagi kuu albumi tiitli.

BCee, Spearheadi plaadifirma omanik, alustas plaadimängimist juba 1995. aastal ning jõudis trummi ja bassi juurde kuus aastat hiljem. Oma sõbra Kubikuga lõid nad 2002. aastal plaadifirma Rubik, mis tegutses mõned aastad. Lomaxiga hakkas BCee muusikat tegema kolm aastat hiljem, koostööst sündis üle 30 loo. BCeelt on ilmunud kaks albumit: „Beat The System” ja „Lost & Found”. Ta on teinud ka palju remikse, sh autoritele nagu Jakwob, Stretch & Vern, Seba, Hybrid Minds, Camo & Krooked jt. Tema diskograafiasse kuulub üle 65 loo.

Tjuun In on Raadio 2 õhtuse vööndi raadiosaade ja pidudesari, mida juhib Eesti trummi ja bassi kuldne trio Qba, To-Sha ja L.Eazy. Kahetunnine raadiošõu on R2 eetris reedeti kell 22.00-00.00, tuues kuulajateni laia spektri drum’n’bass’ist. Tjuun Ini väisavad ka külalis-DJd nii meilt kui mujalt. Novembris tähistab pidudesari Tjuun In oma 15. sünnipäeva.

Peo leht Facebookis.