Sedakorda muutuvad linnaosa tänavad laada- ja peosaalideks 2.–3. septembrini. 11. sünnipäeva tähistab festival suurejooneliselt nagu ikka, lavalt kuuleb head muusikat, tänavad on täis melu, sporti, kauplejaid ja hoovikohvikuid.

Uue Maailma tänavafestival. Foto: Catherine Kõrtsmik

Uue Maailma tänavafestival. Foto: Catherine Kõrtsmik

Peale suure tänavaturu ja taaskasutuslaada pakutakse oma põnevat programmi ka lastele – nooremale publikule on üles seatud oma ala lastestaadionile, kus toimuvad erinevad spordivõistlused. Prügihunt õpetab prügi sorteerima, igal täistunnil astuvad Videviku ja Koidu ristmikul üles tänavakunstnikud mitmelt maalt ning kohalikud koeravad saavad oma säravat karva näidata Kohalike Koerte näitusel. Festivali avapäeva õhtul astuvad ametlikul järelpeol Erinevate Tubade Klubis üles läti indie-popitäht Carnival Youth ja Maarjamaa stiilseim indie-rokikollektiiv The Boondocks.

Festivalilt ei puudu spirituaalne sfäär – toimuvad teadliku hingamise töötuba ning õpetatakse budistlikku meditatsiooni. Viimases õpitoas kõneldakse meditatsiooni taustast ja seosest igapäevaeluga ning osalejad saavad juhendaja käe all proovida teadlikkust ja keskendumist arendavaid meditatsioone.

Vaata täpsemat kava festivali kodulehelt.