Eelmisel aastal ühe värvikaima kodumaise plaadi ilmutanud alternatiivbändi Ouu ridadest tuntud Hyrr Innokent Vainola ja Rahel Ollisaar on riisunud kokku oma loomesalves peituva souliarmastuse, mille tulemiks on uus projekt Rake. Küsimustele vastasid Rahel ja Hyrr üheskoos, kuid Rahelil jagus kirjutamise hetkel veidi rohkem tähelepanuvõimet. Seega said küsimused vastatud vastavalt proportsioonis 70%/30%.

Rake. Foto ja kujundus: Jaan Sinka

Rake. Foto ja kujundus: Jaan Sinka

Hyrr ja Rahel, olete võtnud Ouu kõrval vaevaks luua teise toreda nimega projekti Rake. Miks just Rake ja miks uus projekt?
Uus nimi ja ansambel said loodud eelkõige seepärast, et laulud on sündinud muul moel kui Ouu puhul. Ouu seltsis said palad üldjuhul alguse Hyrri ja Tiidu (Liblik – M.M.) mõttekäikudest, aga kuna Rake’i lugude sündimise juures olid Hyrr ja Rahel ning nende ühine souliarmastus, tundus igati loomulik see peatükk teisiti nimetada. Ja Rake peamiselt selle pärast, et see riimub sõnaga sake. Sake [seyk]: in order to help or bring advantage to someone.

Kuidas kirjeldaksite oma muusikat kellelegi, kes seda kunagi kuulnud pole?
Tere, võõras inimene, Rake’i muusika baseerub madalatel sagedustel, lihtsatel rütmidel ja vokaalgümnastikal. Kui seal poleks rütmilisi elemente, siis poleks neid keeruline ette kujutada. Ja see ongi asja võlu. See muusika on endas kindel ja armastab Sind ka siis, kui Sina teda armastada ei oska.

Aastal 2013 mulle Ouuga antud intervjuus mainisite, et teid inspireerivad naised ja mehed, Erki Nool, Võru linnavolikogu esimees ja Argentina valuuta. Mis inspireerib Rake’i aastal 2017?
Üldiselt inspireerivad meid siiani samad asjad, aga on lisandunud näpuotsatäis erinevate sugemetega muusikat, ajaga kogunenud tarkust ja kogemusi-tõdemusi. Elame ja areneme. Sama teeb meie muusika.

Muusika vallas tegutsev tuttav viitas, et teie saund meenutab väga Toro y Moid ehk jällegi midagi uut ja põnevat siin Eestimaa peal. Mille te endale eesmärgiks olete võtnud? Mida te siinmail oma muusikaga muuta tahaksite?
Tore võrdlus. Rake ise ei võrdle end samas kellegagi, vaid on täpselt nii, nagu parasjagu õige tundub. Seda materjali luues oleme eneseanalüüsi korraks kõrvale jätnud ning lihtsalt ennast ja oma kõrvu usaldada püüdnud, lastes kõigel, mis on ajaga meisse kogunenud, muusikana voolata. Oleme täiesti alguses ja praegune eesmärk on uus bänd nii hästi toimima saada, et nii laval- kui ka saalisolijad saaksid sellest muusikast elamuse. Rake ei lähtu kellestki – äkki ka see on eesmärk omaette? Sihilikult me midagi muuta ei püüa, teeme ausalt oma asja ja kui midagi seeläbi muutuma peaks, siis nii olgu.

Märtsi lõpus nägi teid esinemas TMWl. Mida teie edaspidised plaanid ette näevad?
Ootame põnevusega tulevaid ülesastumisi. On ju see kooslus täiesti uus ka meie endi jaoks ja võtame sammu korraga, ehitame asja üles. Plaanis on lõpuks ka esimene EP avalikustada ja siis muudkui edasi kütta (luua?). Usku on ja loodame, et Rake’il on üks pikk ja põnev teekond ees!

Kuula lisaks siit.