Sel reedel, 28. novembril kell 18.00 esitletakse EKKMis uut kunstiprojekt-ajakirja „Uus Materjal”, sellega kaasnevat kogumikalbumit eesti näituste helikujundustest ning avatakse ajakirja saatev näitus.

„Uue Materjaliga” kaasnevas kogumikalbumis on esindatud ka Raul Kelleri looming. Foto: Tõnu Tunnel

„Uue Materjaliga” kaasnevas kogumikalbumis on esindatud ka Raul Kelleri looming. Foto: Tõnu Tunnel

Eksperimentaalne ajakiri püüab leida täpseimat harmooniat sisu ja vormi vahel ning ilmub betoonist karbis, mis sisaldab endas lisaks tekstivihikutele mälupulka kogumikalbumiga näituste helikujundustest ning videoteoseid, fotosid, 3D-prinditud kruvi ja Merike Estna marmoleum-maali. Karbi saab koju viia geotekstiilist kotis.

Ajakirja esimene number võtab lähtepunktiks lääne kunstimaailmas viimased aastad ringelnud uusmaterialismi teema ning mõtiskleb sellega kaasnevalt materjali tagasitulekust, materjalimõnust, uute materjalide ja kvaliteetide otsimisest, näituse materialiseerumisest/dematerialiseerumisest. Materjalist kirjutavad Niekolaas Johannes Lekkerkerk, Kati Ilves, Eik Hermann, Marten Esko, Jaak Kikas, Jaak Tomberg, Liisa Kaljula, Kalev Rajangu jpt.

„Uue Materjaliga” kaasnevas kogumikalbumis on püütud luua kollaaž viimase kümnendi eesti näituste helikujundusest. Albumil on esindatud teiste seas Kiwa, Andres Lõo, Taavi Tulevi, Mihkel Kleisi, Barthol Lo Mejori ja Raul Kelleri looming. Albumit saadab kunstiteaduse haridusega muusiku Maria Juure sissejuhatav essee.

Ajakirja saatev näitus põhineb kunstiteoste järelelul: mis saab kunstiteosest siis, kui kunstnik on selle ise otsustanud kunstisüsteemist välja tõugata? Mis saab maalidest, skulptuuridest, fotodest, installatsioonidest või nende fragmentidest, mida ei ole ära ostetud ja muutuvad niigi vähese või puuduva hoiustamisruumi tõttu ainult pinnaröövliks?

Näitusel osalevad järgmised kunstnikud: Kristi Kongi, Dénes Farkas, Mihkel Ilus, Kristiina Hansen ja Ånond Versto, Kris Lemsalu, Jass Kaselaan ja Edith Karlson, Merike Estna, Laura Põld.

Ajakirjade broneerimine algab homme, 24. novembril kell 10.00 lehel uusmaterjal.tk

Ürituse leht Facebookis.