Vaal galeriis on viimast nädalat lahti Maria Aderi näitus

Vaal galeriis on viimast nädalat, kuni 8. oktoobrini avatud Maria Aderi isikunäitus „Love And Life Interested Me So“. Näitusel kogetut kirjeldab Algorütmide bändiliige Roland Karlson.

Vaal galeriis on viimast nädalat, kuni 8. oktoobrini avatud Maria Aderi isikunäitus „Love And Life Interested Me So“. Näitusel kogetut kirjeldab Algorütmide bändiliige Roland Karlson.

Maria Ader. Foto: Liisa Kivi

Maria Ader. Foto: Liisa Kivi

Maria maalidel siblivad ringi soomustega kaetud elukad – maod, sisalikud, kalad. Nad on närinud ennast läbi pastelse pinna, esindamas ürgset reptiili osa inimese ajust. Inimene, kes teeb oma individuaalses arengus läbi kõik faasid, mil tuleb õppida ületama oma ürgseid tunge ja vajadusi. Kes endaga sügavamalt tutvub, leiab selle evolutsioonilise pagasi endas ka üles, avastades, kui palju see tegelikult meie igapäeva tegemisi mõjutab. See on nagu uss, kes tõuseb, suskab ja siis peidab enda pea sinna, kuhu keegi vaadata ei taha – endasse. Nii et tegelikult oled sattunud psühhedeelsesse bad trip’i.

Need maalid on kui inimese paljastatud olemus – augud, juhuslikud värvilaigud, emotsionaalne kaos – see ei ole koht, kus tahaks kaua olla (it’s not the place to be) ja selle seisundiga ei sooviks ennast ka pikalt siduda.

Maas lebavad peegli ja klaasi killud viitavad inimese enesekuvandi kokkuvarisemisele. Kas selle purustab inimene ise või puruneb see iseseisvalt ego tsentraliseerituse tulemusel? Eks varem või hiljem muutub olukord talumatuks ja konstruktsioon killustub. Mis saab edasi, kui kõik on katki?

Manatud on uue struktuuri sünd, mis ei ole veel üheks tervikuks saanud, kuid mille osad on leitud. Kui kunstniku üks rollidest on otsida kannatuste tsükli kaudu elu ilu, siis sellest tekib kõrgem seisund, lunastuse moment, transformeerumine.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Uus Eesti Biit: Algorütmid
Algorütmid.

Uus Eesti Biit: Algorütmid

Algorütmid on kaheliikmeline bänd, mis koosneb kahest sõbrast (Mihkel Tomberg, Roland Karlson), kelle ülesandeks on selgitada välja reaalsuse ja heli vaheline seos.
Galerii: Ära ole see, kes sa oled, ole ilus!
Katja Adrikova teos „Kodune valgus” (2016). Foto: Hannes Aasamets
Katja Adrikova teos „Kodune valdus” (2016).
,
3 min

Galerii: Ära ole see, kes sa oled, ole ilus!

Vaal galeriis on avatud näitus „Ära ole see, kes sa oled, ole ilus!”, mis tegeleb naiste ja meeste meediakuvandi ning soosuhetega. „Feminism on moes!” rõõmustas kuraator Rebeka Põldsam avakõnes.
Eklektiline kobarkontsert Kumu ÖÖ
Prince Rama. Foto: Tanel Tero
Prince Rama.
,
3 min

Eklektiline kobarkontsert Kumu ÖÖ

Kumu ÖÖ toimus esimest korda üle viie aasta. Kunstimuuseumi hoone oli muundatud eklektiliseks festivalimajaks, kus näitusesaalides ringi jalutades võis eksponaatide vahelt leida muusikuid eri tüüpi helimasinatel. Kuna kontserdid toimusid samal ajal neljas erinevas kohas – muuseumi sisehoovis, fuajees, auditooriumis ning 5. korruse näitusel,…
Müürileht