Tallinna psühhedeelse elektropungi bänd PVC16 andis välja video loole „The Man Dressed In PVC”. Muusikavideoga teeb oma lavastajadebüüdi noor filmi- ja teatrikunstnik ning teatrifestivali Kuldne Mask Eestis tehniline juht Viktoria Martjanova.

Kaader videost

Kaader videost

„Piiriks oli vaid fantaasia ja mul olid vabad käed – olin korraga lavastaja, produtsent ja kunstnik,” räägib video lavastanud Martjanova.

Muusikavideo keskmes on lühike lugu kiimast ja himust, noore neiu ja vanema elumehe suhtest. „Esmapilgul on loo fookuses superagent, ninja PVC-kostüümis, visuaalselt poolelt 70ndate B-kategooria filmide kangelane. Samas annab lugu mõista, et agent on ise mingi abstraktse võimu või jõu alluvuses. PVC-kostüüm rõhutab jällegi suhte alateadlikku seksuaalset poolt, mis agendi igapäevatöös nii nähtav pole. Suures pildis võib seda tõlgendada kui ükskõik millist jõupositsiooniga suhet, kus inimene on sunnitud kuuletuma ning idee seksuaalsusest on välja tõrjutud,” seletab bändi liige Ilja Bogatõrjov.

Rollides on nii külalised kui ka bändimehed ise, võtted toimusid hiljuti suletud NO99 teatri hoones. Lisaks Martjanova debüüdile oli see esmakordne kogemus ka bändi jaoks – varasemad muusikavideod on nende enda tehtud.

„Tähelepanuväärne on ka minu enda väljanägemine videos. Androgüünset olemust on ajaloos kasutatud suhtlemaks hingede, jumalate või teiste taevalike olenditega. Põhiideed selle juures on harjumuste hülgamine, kaose taastamine, pooluste ühinemine, tagasipöördumine algsesse olekusse. Ka klassikalises rokkmuusikas oli ninamees tihti meediumi või prohveti rollis, kandes oma generatsiooni sõnumit ning püüdes ajastu vaimu. Tsiteerides filosoofi Mircea Eliadet, kombineeriti ka Siberi šamanismis sümboolselt mõlemat sugupoolt – kandes riidel naiselikke sümboleid või imiteerides vahel lausa naiselikku käitumist. Selline biseksuaalne või aseksuaalne rituaal oli hingestatuse ning jumalate, hingede või muude pühade jõududega suhtluse märgiks,” lisab Ilja.

PVC16 loodi aastal 2016, samal päeval kui suri Alan Vega. Bändis on kaks poeeti, Daniil Popov ja Ilja Bogatõrjov, lisaks teeb hooti kaasa saksofonimängija Steve Vanoni.