Neid, kelle jaoks koduseinad vana aasta lõpetamiseks liiga kitsaks jäävad või kes uue saabumist tähistavate viimaste raketipaukude järel kohe unne ei kavatse suikuda, ootab kohalikes peopaikades programm, kus kavas mitmete ruumide jagu erinevaid muusikastiile, tuleskulptuuri põletamine, ühine telemaraton ja palju muud.

Pärnu

Foto: Flickri kasutaja Matthew Glover (CC BY 2.0)

Foto: Flickri kasutaja Matthew Glover (CC BY 2.0)

Kultuuriklubi Tempel

Kultuuriklubi Tempel aastavahetuse resident on DJ Siim Nestor, kes annab ilusa ülevaate juba tuntud lauludest, mis on inimestele läbi aastate kõrvu jäänud ning toob R2 varasalvest kindlasti kaasa ka tänavused „kõrvaussid”. Eks ikka selleks, et saadaks teada, mis on praegu in ja mis ei ole. Tempel on jõulurüüs ning kutsub kõiki pärast saluuti peost osa saama.

Tartu

Genialistide Klubi

Aastavahetusel tähistatakse Genklubis suurelt Eesti ja Soome sünnipäeva! Üle lahe sõidab külla DJ-kollektiiv Overfitting Disco koosseisus Anssi Nieminen ja Jussi Kantonen, kes muudavad publiku diskosõltlasteks. Kosmilisi diskohelisid, metsikuid voodoo-trummirütme, jõulist italo’t ja animemuusikat on nad käinud levitamas Helsingi Flow Festivalist kuni Tōkyō tagatänavaurgasteni. Saabuval peol segavad nad oma maagilises sulatuskatlas kokku ka populaarsed eesti ja soome kuldhitid. Oodata on viis tundi kestvat ekstsentrilist diskopidu!

Eestit esindavad sel ööl vikersaalis Anna Linda Tomp, Kaspar Aug ja Ilmar Kahro. Anna Linda pakub vikerpeolisele oma diskosalvest mahedat ja kosmilist, eurot ja idamaist, troopikat ja elektrit, õõtsu ja tümpsu, klassikat ja njuubiiti. Kaspar ja Ilmar moodustavad heasoovliku DJ-duo ning saadavad tantsupõrandale ainult positiivse laenguga house’i-emotsioone, diskot, elektroonikat ja poppi.

Aparaaditehas ja Tartu Erinevate Tubade Klubi

Aparaaditehase uusaasta pidu võtab ruumi laiutamiseks ning toimub läbi kahe saali – Erinevate Tubade Klubis ja restoranis Aparaat. Ülemise korruse vallutab trumm ja bass, mida esitleb Tartu dnb pidu Tartu Massive! Alumisel korrusel astuvad üles kodumaised hiphopi tähed eesotsas Sip€lga 14ga! Lubatakse live’i, pulli ja meeletus koguses head muusikat!

Arhiiv ja Kirjanduse Maja

Arhiivi ja Kirjanduse Maja traditsiooniline aastavahetus pakub taas võimalust kõige kultuursemalt kahel korrusel pidu panna! Arhiivi saali saabub põnevat ja ebatavalist elektroonikat tutvustama värske peosari Outré ning Kirjanduse Maja saalist leiab juba ammu palavalt armastatud Tartu diskonähtuse Õnne, seekord numbriga 18. Outré vahetuses on puldis Rütmika poisid klmn ja Paul, peosarjade KTRL ja Outré resident Tanel Mütt, Monopol OÜ esindaja Kersten Kõrge ning Endamisi Salamisi. Õnne 18 poolt valivad parimaid tantsupõranda põletajaid Berk Vaher, Ants Siim ja Villu Päärt.

Tallinn

Kopli 2a

Kui otsid vana-aastaõhtul värsket kohta ja väärikat prosta-glamuuri, siis just sinu jaoks on aastavahetusel pidu nimega „Aastavahetus”. Kunagise Balti Jaama Aasia kaupade poe põrandad värvuvad roosaks, lakke keerutab ennast gigantne diskokuul ning tsemendist valatud DJ-puldi ette ja taha paigutavad oma vinüülid ja floppy disc’id linna suitsusema disko-souli-deep house’i DJd Rhythm Doctor, Rain Tolk, Taavi-Peeter, Yahoo Boy, Intenso ja Pohjanheimo. Rääkimata Mart Avi eripärasest live’ist.

Hall

Halli aastavahetuse möll ja esimese hooaja viimane pidu algab tegelikult juba täna, 29. detsembril ning lõppeb alles siis, kui koitnud 1. jaanuari hommik, mil minnakse kuni kevadeni väljateenitud puhkusele. Kuid nagu näha, on viimane lõpuspurt pikk ja korralik ning mahutab ajakavva palju kohalikke techno DJsid, nagu Artur Lääts, Vishnevsky, Mihkel Maripuu, Domnina, Martin Aedla jpt.

Aastavahetusrituaal „Põlev Kukk” Telliskivi Loomelinnakus ja Erinevate Tubade Klubi

Erinevate Tubade Klubi kutsub vana-aastaõhtul oma mugavate diivanite rüppe esmalt teleprogrammi, siis muusikaprogrammi nautima. Aga enne veel, kui suuremaks peoks läheb, leiab Telliskivi Loomelinnaku väljakul aset tuleskulptuuriga aastavahetusrituaal „Põlev Kukk”. Enne kella kukkumist ütleb tseremooniameister meisterjaan aasta vahetamise loitsu ning süütab seejärel 5-meetri kõrguse tulekukeskulptuuri, mis on valmistatud suures osas taaskasutatud puitmaterjalidest. Elav tuli pakub silmailu ja annab sooja ning on rahulikumaks, lemmiklooma- ja peresõbralikumaks alternatiiviks uue aasta tähistamisel. Põleva Kuke skulptuuri autor on stsenograaf ja filmikunstik Kristina Lõuk ning kuju saab juba praegu Telliskivi Loomelinnaku õuele vaatama minna. Tuleskulptuuri ning aastavahehetusrituaali idee autor on Erinevate Tubade Klubi eestvedaja Johannes Veski. Kui aasta vahetatud, kohtuvad ETK saalis moodne ja ürgne – uusaastariitusliku live’i teeb kell 00.30 meisterjaan ning hommikutundideni jätkavad JÄCKi selektorid Johann 3000, Robert Niko ja Marek Poel.

„Põleva Kuke” skulptuur Telliskivi Loomelinnakus. Foto: press

„Põleva Kuke” skulptuur Telliskivi Loomelinnakus. Foto: press

Kolm ///

Aastavahetus Kolmes /// toob ühte õhtusse kokku neli üritustesarja. Peasaali jagavad dnb’le keskendunud Bassiõhtu ja jungle-muusika kommuun Dzungel. Galeriis antakse pind Tehnofoobia eestvedajate kätte ning väikses saalis peatub house’i ning tech house’i mängiv Hidden. Kuigi esinejate hulk ulatub ca 20 kanti leiab nimede hulgast näiteks dub’i ning dnb artisti THING, techno-ridu selekteeriva E.L.D.O. Austriast ning Bassiõhtu residendi Audioholicu.

Sveta Baar

Sveta Baar kutsub kõiki vana aastat peene stiili, dekadentsi ja maailma suurima pauguga ära saatma! Selleks, et kõigi reiviisusid täita, võetakse üheks ööks üle ka kõrval ruumis asuv Näljase Põdra kohvik (mis on muideks ka Müürilehe toimetuse üks lemmikuid söögikohti!). Samal ajal jätkub muidugi Sveta põhisaalis ekstravertne pöörane prašnik. Live’iga astub üles Regret, DJ-puldis näeb Siim Karrot, Mihkel Maripuud, Köstrit, Born To Bangi ja mitmeid mitmeid teisi ning värske isikliku originaalmuusikaga DJ-set tuleb ka Andres Lõolt.

Sinilind

Sinilind on vahepeal ruume tuuninud ning ootab teid nüüd oma hubasesse olemisse külla. Aastavahetus on Sinilinnule oluline muidugi ka sellepoolest, et 1. jaanuariga algab lokaali juubeliaasta. Et see uus aga täie hooga algaks keerutab Kinosaalis plaate emotsionaalse muusika entusiastide ühendkoondis koosseisus Heidy Purga, Peeter Ehala ja Critikal. Väikest saali kureerivad Haigla poisid Kristopher Luigend, Jan Tomson ja Ats Luik.

Kultuuriklubi Kelm ja Suhkrumoll

Kelmid on otsustanud aastat vahetada koos hea sõbra Suhkrumolliga. Avatakse kahte baari ühendav uks ning lahti läheb viie saali pidu, millist külastajad on enamasti kogenud peosarja Labürint ajal. Kelmi mustas saalis esineb kõigepealt peamiselt Georg Otsa praegustest ja endistest õpilastest koosnev Red Hot Chili Peppersi tribüütbänd Red Hot Chili Poppers. Pärast seda toimub täielik kannapööre ning Mürgi poiste kindla käe all minnakse üle techno’le. Kelmi baarisaalis toimub Silent Disco, kus astuvad üles The Real Parmani People, Karl Sirelpuu, Philgood ja Kat Sun. Kelmi viimases saalis paugutavad Kelmid ise nii kuis tuju tuleb. Suhkrumolli tantsusaal on peamiselt dnb päralt. Esinevad HeadRead, Mean Teeth, Insect, MC Slin, Audioholic ja Radical. Suhkrumolli baarisaalis mängitakse hiphoppi ja seal on kohal MCd Buda, Fanta Stika, Kozinak, Eddman ja Zen ning DJd Nukits ja Bigtime.

Von Krahl

Sa käid pühade ajal kaubanduskeskustes, et vähegi lähedust tunda? Kas proovisid oma kaitseinglit suudelda? Sul on küll kingid kuuse all, kuid need on kõik sulle? Kas su eraelu on sama sündmusterohke kui „Õnne 13” stsenaarium? Sind ei kutsuta enam pulmadesse, sest oled pruudikimbu püüdmisel liialt agressiivne? Ole mureta, sest järgmised pulmad on juba sinu enda omad! Von Krahli teater avab vana-aastaõhtuks enda saalid ja uksed kõikidele vallalistele, kellel soov ühiselt uuele aastale otsa vaadata.