25. aprillil toimub Tartu kesklinnas eksperimentaalne kunstiüritus – rahvusvaheline street art, mail art näitus „Papergirl”.

„Papergirli” projekt põhineb rahvusvahelisel formaadil, mis hõlmab kunstitööde ülemaailmset kogumist, nende eksponeerimist näitusel ning pärast seda kõikide tööde laialijagamist linnatänavatel. Viimane faas kaasab suurt hulka jalgrattakullereid, kes sõidavad mööda linna ning heidavad rullikeeratud teosed liikumise pealt juhuslikele möödujatele, tuginemata stereotüüpsetele arusaamadele kunstitarbijaist. „Papergirli” näitus toimub neutraalsel pinnal, Tartu kesklinnas asuvates tühjades keldriruumides, mille puhul ei ole tegemist ametliku galeriiga, aga kus on olemas nii katus kui uks. Nagu tänava- ja postikunstile kohane, on kõigil võimalus oma töödega näitust täiendada (nii enne kui ka pärast näituse avamist). Mitmekuuse kunstitööde kogumise tulemusena on saadetud pakke nii Iisraelist, Ameerikast, Venemaalt, Tšiilist kui Soomest, Lätist, Saksamaalt. Kõik näitusel osalevad kunstnikud on saatnud oma tööd Eestisse teadmisega, et pärast näituse lõppu jagatakse need Tartu linna tänavatel laiali. Seda võib vaadata kui lihtsalt juhuslikku heategu või sotsiaalset eksperimenti või interaktiivset tänavakunsti vormi või kunsti vabastamisliikumist. Ühest küljest julgustab „Papergirl” kunstnikke kasutama peale galeriide ka teisi kohti oma tööde eksponeerimiseks, teisalt annab see kogukonnale, kes on avaldanud tänavakunsti puhul suurt toetust, midagi tagasi. Minu jaoks on see tänavakunsti mõiste sõnasõnaline tõlgendus.

Töid on võimalik näituse jaoks üle anda 15. aprillini Tartus Nooruse galeriis (Riia 11) ja Tallinnas EKA galeriis (Estonia pst 7).

Vaata ka ürituse Facebooki lehekülge siit.