Veiko Õunpuu uues mängufilmis otsib Mirtel Pohla tegelaskuju kohta, kuhu varjuda. Kuigi Mirtel on ka ise mõelnud põgenemise peale mõnda inimlikumasse kohta, kus jaguks rohkem kaastunnet ja sallivust, soovitab ta ennekõike lasta lahti omaenese hirmudest.

Mirtel Pohla. Foto: Tõnu Tunnel

Mirtel Pohla. Foto: Tõnu Tunnel

Sõja ja armastuse teemadega rinda pistva „Roukli” peaosas ei olegi seekord maailmavalu tundev üksik meesterahvas, vaid süžee liigub edasi põneva neliku õlul: Mirtel Pohla, Juhan Ulfsak, Eva Klemets ja Peeter Raudsepp. Neljast näitlejast hakkab silma just Mirtel Pohla ebamaine võlu, mis loob head kontrasti filmi ülejäänud kareda tekstuuri ja meelega lihvimata jäänud nurkadega – las elukäik teeb oma osa.

Hooandjate silmapaaride eest juba läbijooksnud ja 17. septembril kinodesse jõudva filmi puhul näib asjade loomulik käik olevat üheks võtmeliiniks. Kuidas aga saavutada loomulikkust filmis, mille stsenaarium on suurel määral juba paigas, teema on terav, osati muserdav ja igati enda omaksvõtmist justkui pidurdav?

Lisaks sellele, et „Roukli” on esimene Hooandja toel rahastatud mängufilm Eestis, arutleb Mirtel Pohla filmitoimetaja Emilie Toomelale antud intervjuus, kuidas end kunstlikult tekitatud kultuurisõdadest ja meedia poolt üleskeerutatud lugudest päriselt distantseerida, oma ideaalidele truuks jääda ning loobuda oma hirmudest.

Intervjuud Mirtel Pohlaga loe Müürilehe septembrinumbrist.

Müürilehe levikohtadega üle Eesti tutvu siin.