3D kogudus on Eestis tegutsev noorte kristlaste liikumine, mille missioon on levitada evangeeliumit jumalakaugete inimeste seas. Mõneaastane kogudus on pungunud Tartu baptistide hulgast ning korraldab nüüd pühapäevapärastlõunaseid teenistusi kodulinna kinos ja ühes Tallinna ööklubis. Ent see ei ole 3D koguduse ainus omapära.

Foto: Priit Mürk

Foto: Priit Mürk

Müürilehe toimetajad Piret Karro ja Maia Tammjärv osalesid kolme novembrikuu nädala jooksul 3D koguduse pühapäevastel jutlustel ja nädalasisestel seminaridel, et mõista, milles seisneb näiliselt uuendusliku usurühmituse sisu.

Selgus, et uuenduslikkus on formaalne – asukohavalikust multimeediavahendite kasutamiseni jutlustel. Jumalateenistusest on tehtud multimeedia projekt, kus infot edastatakse nii laivis, kirjalikult kui audiovisuaalselt. Teemasarjadeks nagu „Seksrevolutsioon” ja „Tema elu, minu otsus” jaotatud loengutest võib kuulda, kuidas suhtuvad koguduslased homoseksuaalsusesse, aborti ja pagulastesse. Selgub, et põhimõtted on sadakonnal noorel kristlasel siiski konservatiivsed.

Kolmedimensiooniline kogudus mõjub isiklike kohtumiste najal küll soojalt ja siiralt, ent kiirgab analüütiliselt vaadatuna ameerikalikult kalkuleeritud emotsionaalsust.

Täismahus reportaaži Maia ja Pireti 3D kogudusega veedetud ajast loe Müürilehe detsembrinumbrist.
Müürilehe levikohtadega üle Eesti tutvu siin.