18. veebruaril toimub Nokia Kontserdimajas pärimusmuusikakontsert, mille peaesinejaks on Hiina parmupillivirtuoos Wang Li ning teda toetab kodumaine Paabel koos Meesteväega.

Wang Li

Wang Li

Möödunud suvel Viljandi pärimusmuusika festivali üles astunud Wang Li on saavutanud näiliselt inimvõimete piiri lähedale küündiva virtuoossuse taseme maailma ühel vanimal ja pretensioonitumal instrumendil – parmupillil.

Kasutades ringhingamist ja kõrilaulutehnikaid meisterliku nüansirikkusega nii parmupillil kui ka hulusil (ehk calabash– flöödil), on Wangi Li improvisatsioonilised sooloesinemised paljudele hämmastuseallikaks. Eeterlik muusika, mida ta loob, on segadusttekitav – samaaegselt iidne ja avant garde. Võiks öelda, et Wang Li viib publiku meditatiivsele muusikalisele rännakule sisemaailmadesse.

Wang Li lummusest sai osa valitud hulk 2013. aasta Viljandi pärimusmuusikafestivali külastajad. Tema hüpnootilise seansina mõjunud etteasted olid festivali populaarseimad ja paljuräägitumad ning suure huvi tõttu jäid sajad inimesed kontserdipaikade väravate taha.

Wang Li kontserdile eelneb Eesti oma pärimusfusiooni lipulaeva Paabeli ja Meesteväe kontsert. Projekt, mis loodi 2012. aasta pärimusmuusikafestivali teemast „Mehe laul” inspireerituna, ühendab meestelaulu väe ja pärimusest mõjutatud pillimängu. Alles oma kolmanda kontserdi andev kooslus on varasemalt pälvinud palju tähelepanu nii kuulajate kui kriitikute poolt.

Paabeli ja Wang Li kontserdi vaheajal astub kontserdimaja fuajees üles spetsiaalselt selleks ellu kutsutud Parmupilliorkester Cätlin Mägi eestvedamisel.