10. veebruaril toimub Paavli Kultuurivabrikus uus elektroonilisele muusikale ja visuaalkunstile keskendunud festival Dreamscape. 

Flora Yin Wong. Foto: Sara Di Pancrazio

Esimeste esinejate seas on muuhulgas välja kuulutatud kahekümneaastase karjääriga UK electro figuur Carl Finlow, Rootsi elektroonilise muusika produtsent Velv.93, Hiina-Malaisia päritolu ning Londonis baseeruv helikunstnik Flora Yin Wong ning muusik, laulja ja viiuldaja Maarja Nuut

Festivali korraldab Paavli Kultuurivabrik ning festivali ühe kuraatorina lööb ka kaasa Kersten Kõrge. „Eks Dreamscape on nõks stamp pealkiri ning kõike seda on küll varem tehtud, aga liiga ammu. Juba hetkel kokku jooksvat plaani vaadates on mul omamoodi unenäoline tunne. Muusikaürituste vormide spekter on selles mõttes kokku kuivanud, astuks aga sammu harjumuspärasest tagasi, aga mitte kõrgkultuurilistesse etüüdidesse, vaid säilitades seinast seina klubikultuurilise limbo. Loome ruumi, kus ringi uudistada ja avastada. See on ka veidi selline tagurpidi teema – inimesed ju öösiti aega maha ei võta üritustel – teeb siis pikutamise osa enne meie õhtust vööndi. Laupäeval, ilma reedeõhtuse töönädala seljatamise kohustuseta. Drop in, Turn on, Dance off,” sõnas Kõrge. 

Kunstiprogrammis on esimestena välja kuulutatud ntby (kodanikunimega Gert-Rasmus Rannamets) ning Paul Lepasson

Üritus toimub kolmes osas: see algab 10. veebruaril päevase esitluste ja töötoa programmiga, mis on sihitud nii alustavatele kui ka tegutsevatele muusikutele ning elektroonilisest muusikast ning selle kultuurist huvituvatele inimestele. Õhtuses vööndis stardib aga kontsertprogramm, kus astuvad üles lisaks eelnevalt mainitutele mitmed muusikud Eestist ja kaugemalt. Festivali lõpuspurt koos klubiprogrammiga leiab aset hilisest õhtust hiliste hommikutundideni. 

Esimesed väljakuulutatud artistid: Flora Yin Wong (UK); Carl Finlow (UK); Velv.93 (SE); Maarja Nuut; Paul Lepasson; klmn ja ntby.