„„Guez Whoz Baki” puhul oli kujundlikult tegemist maalt pärit vanema õega, kellele tuli eostada suurem pätist vend – esmapilgul välimuselt erinevad, aga kelle soontes voolab sama veri,” kommenteerib nii Tommy Cashi esimese hiti kui ka kõige värskema video režissöör Janar Aronija seda, kust pärinevad „Euroz Dollaz Yenizi” visuaali jaoks läidetud ideesädemed.

Uue video alguskaadrid ei lase kaua oodata ja mõistatada, millest lugu räägib. Hiljuti on räppar ka ise otse välja öelnud, et tema eesmärk on väikesest Eestist välja murda ning jõuda kuulsuse ja rikkuseni välismaal. Videos lootsin ma näha ja tunda seda eksootilist atmosfääri, millele artist vihjab, ning teatud piirini sai see lootus rahuldatud – produktsioon on suurepärane ja kunstnikud on näinud vaeva, et luua rikkalik pilt, mille tulemuseks on uusrikastele omane üleküllastunud maitse. Segaseks jääb aga see, kas videos nähtava rahast ja koledast dekoorist vaimustuva seltskonna üle peaks naerma või neile kaasa tundma.

Halba maitset oskab video hästi kaadrisse püüda. Higine ja umbne tunne, mis võtab võimust juba esimestest sekunditest, jätkub kuni lõpuni. Nähtavasti on meeskond lähtunud populaarsest väitest, et parim kunstnik on hea varas. Paratamatult jääb pärast video vaatamist ja loo kuulamist hinge kripeldama tunne, et oleks võinud natuke vähem varastada ja rohkem ise luua, sest potentsiaali on, julgust on ja tundub, et ka oskusi on. Tunnel on iseenesest ilus, aga kahtlust, et see oleks kuidagi välismaine, ei teki. Me kõik teame, et Tallinnas on üks tunnel.

„Euroz Dollaz Yeniz” on väga stereotüüpne, mis ei ole üldse halb. Pigem hea, vähemalt selles osas, mis videot puudutab. Lootes, et tegemist ei ole autobiograafilise teosega, võin ma vaadata Tommy elu kui humoorikat lugu getost tulnud raha ja kuulsust ihaleva rumala poisi kohta. Olgu sellega, kuidas on, tagantjärele mõeldes on Tommyl õnnestunud näidata teatud vaba eesti lapse vaimustust kirevast rikkalikult kunstlilli ning muud säravat ja sametist täis topitud interjöörist, mida varjutab vaid raha ja igatsus välismaale. Kui peategelase ainus eesmärk on maailma vallutamine, pole mul kahju, kui see teekond lõppeb katusel paneelmajade taustal raskuste tõstmisega.

Video: Propapanda Productions
Režissöör: Janar Aronija
Produtsent: Rolf J Metsa
Operaator: Martin Venela
Kunstnik: Anna Tamm
Montaaž: Henri Piiroja