Sel laupäeval, 13. veebruaril tähistab EKKM-i kohvikus oma esimest sünnipäeva peosari Off-Kilter. Nagu viitab nimigi, on tegemist formaadiga, mis kaldub muusikavaliku poolest eklektilistele radadele, olgu selleks siis obskuursed leiud Argentiina ja Portugali kirbuturgudelt või Berliini plaadipoodide rägastiku veidramate esindajate kastidest.

DJ Diligence ja Born to Bang. Foto: erakogu

DJ Diligence ja Born to Bang. Foto: erakogu

Off-Kilteri vedajateks on Lauri Lember, kes tegutseb peamiselt artistinime Born to Bang nime all, ning Cyprien Duchesne ehk DJ Diligence.

Lemberi sõnul tekkis ürituse kontseptsioon ajal, mil ta Berliinis elades erinevatele klubidele ja baaridele promomikse salvestas: „Veetsin enamiku oma ajast peo-Meka lugematutes plaadipoodides ning salvestasin iga päev vähemalt ühe tunnise seti. Ühel korral tuli idee miksida ainult neid plaate, mis mul seni tolmu kogumas olid – veidrused, borderline cheesy house materjal, toores industriaal, 80ndate disko jne.”

Off-Kilter kui pidu Tallinnas sündis vajadusest 2-aastase vagabundluse jooksul kogutut inimestega jagada. „Cyprienil oli samuti plaate kuhjunud ning nii me selle tee koos ette võtsimegi,” räägib Lember.

Peo algajatega on nüüdseks tasapidi liitunud ka H8ly Matrimony nimeline kamp, mille ridades seisavad Luke ja Madleen Teetsov-Faulkner ning Hendrik Tammjärv. Kui enne viimaste tulekut domineerisid peol elektro, disko, 80ndad, 90ndad, darkwave, trip hop, 60ndate Argentiina kirbuturu leiud ning house ja techno, siis nüüd on veelgi suurem osakaal kitarrimuusikal. Lisaks toob Luke’i ja Madleeni teine sett nime all FOUR4TWO valemisse ka dnb, grime’i ja jungle’i ning alati käivad mängitavast läbi ka mõned seni avaldamata lood.

Plaanid on Lemberi sõnul ambitsioonikad ning Off-Kilteri nime alt võib varsti oodata ka live’e ning muid tegemisi peale pidude.

Laupäevase peo kohta, kus astuvad üles Born to Bang, DJ Diligence, H8ly Matrimony, CKin2U, Shauny B ja FOUR4TWO leiad kogu info siit.