Juba teist aastat järjest on Rada7.ee lisanud tavapärastele aastalõpu albumitabelihääletustele veidi särtsu ning korraldanud selle asemel rõõmsa klikkimisfestivali, kus oma lemmikutele hääli andes saab reaalajas jälgida, kuidas tabelikohad oma seisu muudavad. Tulemused on selgunud ja esikolmikut õnnitletakse reedel, 12. veebruaril klubis Sinilind. Aasta parimad astuvad kõik ka sel õhtul lavale ning meeleolu ja tantsusamme aitab sättida DJ-deks kehastuv Rada7.ee meeskond.

Ans. Andur „Öine Bingo” esikaas

Ans. Andur „Öine Bingo” esikaas

Ligi kuu kestnud hääletus tõi kümneid tuhandeid hääli üle kahesajale 2015. aastal ilmunud täispikale albumile ning lühiplaadile. Esikolmiku kohtadele käis hoogne heitlus ning jooksvalt kõigile nähtavad hääletustulemused muutusid igapäevaselt, kuid lõplik kolmik näeb välja selline:

Esimene koht: Ans. Andur „Öine Bingo”
Ans. Andur on oma albumiga „Öine Bingo” tõeliselt hoos – lisaks Rada7.ee suure ringi hääletusele, viisid nad äsja koju žürii poolt hääletatud „Aasta alternatiiv/indie-albumi” tiitli Eesti Muusikaauhindadelt, olid ERR-i kultuuriportaali parim eesti album ning maandusid ka Eesti Ekspressi kultuurilisa Areen parimate albumite tabelis vaid eesti artiste arvestades 2. kohale. Kui üldiselt on laiemat hulka kaasavad hääletused ja kriitikute tabelid lootusetult erinevad, siis sel korral ei ole parimas kahtlust.

Teine koht: Argo Vals „Nokturn”
Napilt-napilt teiseks jäänud Argo Valsi album on samuti armastatud nii muusikasõprade kui kriitikute poolt. „Nokturn” leidis oma koha nii Areeni kui Kultuuriportaali tabelis ning lisaks püüdles Eesti Muusikaauhindadel Ans. Anduriga samale tiitlile. Muusikaauhindadel oli Argo ka „Aasta meesartisti” nominent!

Kolmas koht: Smõuk „Mõlk”
Smõuk on aga Rada7.ee edetabeli üllataja. Muidugi on see ka alles detsembris plaadi välja andnute kuri saatus – teiste väljaannete tabelireeglite järgi nende poolt tihtipeale hääletada ei saa. Seetõttu on eriti hea meel, et Rada7.ee hääletus ootab viisakalt aasta lõpuni ning annab ka aasta lõpul suurepärast muusikat välja andnutele võimaluse särada.

Esikolmikut õnnitletakse reedel, 12. veebruaril klubis Sinilind. Aasta parimad astuvad kõik sel õhtul lavale – esinevad Ans. Andur, Argo Vals ning Smõuk. Meeleolu ja tantsusamme aitavad sättida Rada7.ee kirjutajad Evert Palmets, Rene13 ja painkiller.

Üritus Facebookis.

Hääletuse tulemused leiad täismahus siit.