9., 10. ja 11. oktoobriks kolib Von Krahli Teater Tartusse – krõbeda huumoriga lavastust „Bloody Mary” mängitakse kolmel korral Tartu Uues Teatris.

Foto: Alan Proosa

Foto: Alan Proosa

Von Krahli Teatri kahe viimase hooaja üks suuremaid publikulemmikuid „Bloody Mary” tuleb tagasi veel kolmeks korraks ja seda publiku soovil hoopiski Tartus. Julge must huumor, sihilik põnevuse kruttimine ja peenekoelised toored mängud karakterite vahel on teinud „Bloody Maryst” kõhtukriipiva komöödia, mille võib üks dramaatiline kriitik ka vabalt õnnetu paarikese tragöödiaks kirjutada.

Autori ja lavastaja Kertu Moppeli lavastus „Bloody Mary” algab pildikesega abielupaarist (Tiina Tauraite ja Erki Laur). Mees nägi öösel imelikku unenägu ja naine ei suuda otsustada, kas kardinad sobivad kokku uue diivaniga. Tavaline hetk tavaliste inimeste tavalises elus. Siis kõlab uksekell ja külla tuleb kaos (Tõnis Niinemets ja Ott Kartau). Tavaline elu lõppeb ja ukse avanedes paiskub kõik segi, tasapisi, aga vääramatult. Õhtut sisustatakse mängudega, kus võitu ja kaotust on raske eristada. Minapildid mõranevad ning enesehinnanguid arvestatakse ümber kiiremini, kui aktsiaid börsil. Kaovad piirid kujuteldava ja päris elu vahel. Keegi ei tea enam, kas nutta või naerda, nii et mõlemat tehakse korraga. Midagi pole teha, külalised on sellised. Midagi pole teha, elu on selline.

Esietendus 9. märtsil 2013 Von Krahli Teatris, Tallinnas.

Lavastuse lehele