Tartu Uue Teatri seitsmes hooaeg saab septembris hoo sisse kahe esietendusega, millest üks toimub Tartu Uues Teatris, teine Tallinna uusimas teatrisaalis Vaba Lava.

Järjekord Tartu Uue Teatri ukse ees

Järjekord Tartu Uue Teatri ukse ees

Tartu Uue Teatri maja kõrval hakatakse etendusi mängima ka Tallinnas Vaba Lava teatrisaalis Telliskivi loomelinnakus, kus esimene Uue Teatri esietendus toimub juba septembris, mil lavale jõuab Ivar Põllu lavastus „Mikiveri tagi”. Lavastuses mängivad Mikk Mikiveri õpilased XI lennust Peeter Sauter ja Ülo Vihma. Lavastusmeeskonda kuuluvad ka kunstnik Kristiina Põllu ja valguskunstnik Priidu Adlas.

Uue Teatri juures tegutseb sel hooajal ka palju uusi tegijaid, kellest mõni pole Tartu Uues Teatris, mõni professionaalses teatris üldse varem lavastanud. Juba septembris esietendub Tormi Toropi lavastus „Tõde ei anta kellelegi andeks”, mis on inspireeritud kunagise popansambli Milli Vanilli menu- ja häbiloost. „Tõde ei anta kellelegi andeks” on lugu sellest, kuidas inimeste ettekujutused ei vasta kunagi tegelikkusele. Lavastuses mängivad Madis Mäeorg, Veiko Porkanen Vanemuisest ning Kaisa Selde NUKUst. Meeskonnas on dramaturg Tõnis Parksepp, koreograaf Kristjan Rohioja, kunstnik Keili Retter ja valguskunstnik Taavi Toom.

Oktoobris esietendub Tartus fotograafi ja kunstniku Gabriela Liivamägi debüütlavastus „Selgroogupidi koos”, mille meeskonda kuuluvad kostüümikunstnik Triinu Pungits, valguskunstnik Rene Liivamägi ning disainer ja muusik Martin Rästa. Lavale jõuavad ka näitlejad. Liivamägi lavastusel pole tavapärases mõttes kontseptsiooni ega teksti – on aga hingamine, heli, mälu, uni, sõnadeta valetamine, kohad, kuhu juhuslikult satume. Kehade tasakaalustumine toimub selgrootunde ära tabamise käigus.

Novembris esietendub Tallinnas Vaba Lava keskuses Kertu Moppeli lavastus „Liha luudel”. Lavastusmeeskonda kuuluvad dramaturg Maria Lee, kunstnik Arthur Arula, muusikaline kujundaja Lauri Kaldoja, laval näitlejad Maarja Mitt, Katariina Ratasepp, Liisa Pulk, Jüri Tiidus, Hendrik Toompere jr jr ja Lauri Kaldoja. „Liha luudel” trupp, kes pani möödunud aastal kokku lavastuse „Mõnikord on kõik nii selge”, jätkab varasemast koostööst enese jaoks õhku jäänud teemadega. Lavastus tegeleb olematuse mõtestamisega. „Liha luudel” küsib: kuidas peaks olema võimalik, et ükskord me lakkame olemast?

„Tõde ei anta kellelegi andeks” reklaamklipp:

Tartu Uue Teatri mängukava vaata siit.