Eelmisel nädalal algasid Von Krahli Teatris lavastuse „Life Is Very Hard” proovid, mille üks lavastajaid on Robert M. Johanson ühest maailma segaseima käekirjaga teatritrupist Nature Theater of Oklahoma (USA). Johanson viibib Von Krahlis verivärske teatrirühmituse Guts United kutsel.

„Life Is Very Hard” ‒ kaader proovisaalist. Foto: Von Krahli Teater

„Life Is Very Hard” ‒ kaader proovisaalist. Foto: Von Krahli Teater

„Life Is Very Hard” on emotsionaalselt hullumeelne ja absurdne jant. Lavastajad Marit Sirgmets, Simona Biekšaité ja Robert M. Johanson rakendavad Von Krahli Teatri trupi peal Eesti teatris seniproovimata meetodit, mille käigus salvestatakse stuudios igapäevaloba koos kõigi konaruste ja vigadega ning monteeritakse see näidendiks, mida näitlejad laval vaatajate silme all kõrvaklappidest kuulavad ja samaaegselt ette kannavad. Näidendit mängitakse absurdses kontekstis ja täiesti kokkusobimatute karakteritega, kel pole originaaljutustusega mingit pistmist. Lavastusest ei puudu ka tantsu- ja muusikanumbrid.

Nature Theater of Oklahoma (NTO) on üks maailma tuntumaid ja tunnustatumaid Ameerika Ühendriikide kaasaegse teatri rühmitusi, kes viimastel aastatel on edukalt vallutanud ka Euroopa suurteatrid ja festivalid. Nii on nende väga humoorikas, omapärane, muusikaline, hoogne ja näitlejale fokusseerunud laad jätkuvalt äratanud imetlust mõlemal kontinendil. NTO etendust „Life and Times episode 1” näidati 2011. aastal ka Tallinnas Põhuteatris.

Rühmitus Guts United (GU) on Marit Sirgmetsa ja Simona Biekšaitė ühine „kahenaisebänd”, kus kohtuvad lavastaja-, näitleja- ja kunstnikutalent. Nende eristuv loominguline meetod asetab rühmituse tänased ja tulevased projektid ühele teljele, mille peamine märksõna on teater kui mood. Terane vaataja võib märgata sümbolite, elementide ja vormide ülekandumist ühest etendusest teise, ühest teatrist teise, justkui moodustaksid erinevad ajad, kohad, näitlejad ja tekstid GU töös ühe ja sama teose pidevalt täienevad peatükid.

Von Krahli trupist teevad lavastuses kaasa näitlejad Tiina Tauraite, Erki Laur, Jim Ashilevi, Kait Kall, Ott Kartau, Liis Lindmaa, Loore Martma, Tõnis Niinemets, Ivo Reinok ja Ragne Veensalu.

Näitleja ja dramaturgi Jim Ashilevi videokommentaar:

Esietendus toimub 15. veebruaril 2014 Von Krahli Teatris.

Laval räägitakse inglise ja eesti keeles, etendustel on eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid.

Rohkem infot siin.