Sel laupäeval, 17. augustil toimub armastatud kuurortpaigas Võsul esmakordselt filmifestival Võsu Glämm. Tegemist on maailmas ainulaadse filmifestivaliga, kuna võistlusprogrammi kuulub vaid üks film: Toomas Hussari must komöödia „Seenelkäik”.

Linastus algab Võsu Rahvamajas kell 18. Kohal publikuga kohtumas on režissöör Toomas Hussar, näitlejad Raivo E. Tamm, Juhan Ulfsak ning mitmed teised „Seenelkäigu” kangelased. Seanss on tasuline, avatud on festivali baar.

Ööhakul kell 23.00 näidatakse „Seenelkäiku” priisissepääsuga ka Rahvamaja kõrval asuvas välikinos.

Mitmetel rahvusvahelistel filmifestivalidel osalenud ning mainekaid auhindu võitnud „Seenelkäik” esilinastus 2012. aasta septembris.

Kaader filmist. Foto: Allfilm

Kaader filmist. Foto: Allfilm

Filmi peategelaseks on poliitik Aadu Kägu (Raivo E. Tamm), kes sõidab koos oma abikaasa Viiviga (Elina Reinold) metsa seenele, et mainekampaaniast närve puhata. Nendega liitub juhuslik hääletaja, rahatu rokitäht Zäk (Juhan Ulfsak), kes on jäänud pärast suvetuuri
Eestimaa kolgastesse tolknema. Vältides rahvarohkeid seenemetsi, kihutab seltskond umbropsu kuhugi pärapõrgusse, mis paistab metsik ja inimtühi. Samal ajal, kui kolmik avastab end metsa eksinuna, lahvatab meediaskandaal. Uuriv ajakirjandus kahtlustab, et poliitik Aadu Kägu on isiklikuks otstarbeks kuritarvitanud riigi raha. Algab võitlus au, elu ja surma peale nii metsas kui linnas…

Filmi stsenarist ja režissöör on Toomas Hussar, produtsent Piret Tibbo-Hudgins, operaator Rein Kotov, kunstnik Kristina Lõuk, kostüümikunstnik Eva-Maria Gramakovski, helilooja Arian Levin, monteerija Tambet Tasuja, helirežissöör Ivo Felt. Filmi on tootnud Allfilm.

Osades Raivo E. Tamm, Juhan Ulfsak, Elina Reinold, Üllar Saaremäe, Hendrik Toompere jr jr., Hilje Murel, Elmo Nüganen, Mari-Liis Lill jt.