10.–11. juulil leiab Tallinnas kümnendat korda aset rahvusvaheline muusikafestival Manka Boutique Pop, kus astuvad lavale artistid Eestist, Venemaalt, Lätist ja Soomest. Sellel aastal toimub Manka Boutique kolmes erinevas kohas: Von Krahlis, Viru väljakul – seal, kust üritus kunagi alustas – ja Kumu sisehoovis.

PX Bandi esinemine Manka Boutique’il. Pressifoto

PX Bandi esinemine Manka Boutique’il. Pressifoto

Žanrivalik ulatub akustilisest popist elektroonikani ning omal kohal on ka post-punk, rokk, džäss ja funk. Päeval on kõik kontserdid tasuta, öösel sümboolse raha eest.

„Kui algselt tegime festivali, mis esindas kohalikku vene muusika skeenet, siis praegu oleme muutumas tavaliseks indie-festivaliks, millel puudub rahvuslik tunnus. Põhjus peitub selles, et vene lava kuivab kokku ja muutub ühtseks eesti lavaks,” jutustas Manka põhiasutaja Ruslan PX.
Festivali päevalava asub reedel Viru väljakul Amarillo restorani terrassil, kus kõlab džässi mõjutustega muusika. Lavale astuvad selles vallas tuntud eksperimenteerijad Triophonix, gruuvirohked ja kannatamatult stiilsed Estrada Orchestra ja lisaks eesti acid jazz’i pioneerid PX Band-99.

Von Krahlis võib öösel kuulda aga väga omapärast Peterburi bändi Otomoto, kes miksib oma loomingus murtud rütmidega funk’i, new rave’i, crowd rock’i ning mitmetähenduslikke tekste; soome indie-rokkareid ansamblist Love Sport ning kohalikke staare Junk Riot, kelle kõla tunnusmärkideks on kõrged vokaalid, eksootilised kitarriefektid ja kaasakiskuvad diskobiidid.

Laupäevasel päevalaval, Kumu sisehoovis võnguvad vaheldumisi romantilised ja kuumad lained. Kõlab spetsiaalselt festivali jaoks ette valmistatud bossanoova set Dana G & Lavandalt, Riiast on kohale tulnud reggae’t ja hiphoppi segav Apofeoz Orkestra ning üles astuvad ka vene prantslannaks kutsutud Jenia Lubich Peterburist, indie-popbänd Steps to Synapse Pärnust ning Karfagen bändi comeback uue nime L’emours all.

Öölaval Von Krahlis loovad õige õhustiku Madchesteri koloriidiga Jekaterinburgi roki esindaja Kurara, kelle liider Oleg Yagodin ei ole ainult muusik, vaid ka unikaalne artist ning tunnustatud näitleja.

Õhtut jätkavad pärnakate The Boondocks, Tartu esoteerilise venekeelse underground’i kogenud esindajate uus bänd Cub-A ning festivalile tõmbab joone alla post-punk-kollektiiv Lemon Trees.

Programmi ja esinejatega saab lähemalt tutvuda festivali ametlikul koduleheküljel.