19. aprill on tähtis päev kõigi melomaanide jaoks, sest siis leiab aset juba seitsmendat korda toimuv Record Store Day, mille eesmärgiks on toetada kohalike plaadipoodide olemasolu ja füüsiliste helikandjate soetamist.

Foto: Record Store Day

Foto: Record Store Day

Record Store Day üheks põhilisemaks osaks on igal aastal ilmuvad eriväljaanded vinüülide, CDde ning kassettide näol, mida saab ettevõtmises osalevatest plaadipoodidest osta alles ürituse toimumise päeval. Tiraažid on maailma peale laiali jaotunult täiesti olematu suurusega, mis tähendab, et kehtib „kes ees, sees mees” mentaliteet. Internetis neid rariteete esimesed nädal aega müüa ei tohi ning plaate ette tellida ei saa. Porridge Bullet alustas RSD traditsiooniga eelmisel aastal, andes välja Mart Avi kasseti „Crooner Tapes”. Seekord on plaanis paisata selleks päevaks müüki Badass Yuki uus album „Open Your Eyes to the Landmass” ning praegu on plaadifirma üsna optimistlik, et kauamängiv selleks ajaks kindlasti ka valmis saab.

Kuna Record Store Day lahutamatuks küljeks on ühtlasi erinevad muusikalised etteasted, siis annavad 19. aprillil plaadipoes BiiT kontserdi andekas portugali muusik Polido, kes tudeerib praegu Tallinnas, ning Kali Briis, kel on seekord plaanis akustiline kava. Plaadid, mis sellel päeval BiiTi müüki tulevad, selguvad viimasel minutil.

Päeva lõpetab aga klubis Ulme toimuv Mutant Disco, kus esinevad Maria Minerva lemmikbänd Excepter, deep house’i viljelev Patricia ja juba mainitud Badass Yuki.

Vaata lisaks: recordstoreday.com