Tenfold Rabbit on küpsetanud uuele singlile „Eyes Wide Shut” muusikavideo. Viimane koosneb stuudiokaadritest ning fännide poolt saadetud klippidest, mis on filmitud rohkem kui kahekümnes eri paigas üle maailma.

Viiskümmend sekundit laulja kuulikindlat pilku annab justkui märku, et me ei hakka nägema meesterahvaid uhkete autodega, mille kapotil istuvad roosades pükstes tüdrukud. Esimene kaader on nõnda mõjuv, et ei luba stopp-nuppu vajutada ning video edasine kulg on ootamatu.

Bändiliikmete silme ette on asetatud tahvelarvutid, mis muusikuterühmal oma sõnumit intensiivselt edastada aitavad. Bänd viibib tumedas ruumis, kus sähvivad rohelised ja sinised neoonvalgused, mis loovad piisavalt müstikat. Kollektiivi liigutused on kontrollitud ning näod ei väljenda ühtegi emotsiooni. See vaatepilt meenutab pisut Kraftwerki ning grammike Daft Punki. Tõuseb esile mõttekäik, et ühiskond sõltub tehnoloogiast ning inimlik kontakt asendub aina enam virtuaalsega.

Samuti ilmuvad vaatajate ette erinevate linnade taustal filmitud kaadrid. See tõmbab taaskord tähelepanu ning salamisi võib hakata taustal olevaid linnu arvama. Paraku jääb tehnilisest vidinast nähtav pilt peaaegu märkamatuks, kuid endiselt püsib mõte, et 21. sajandil ei saa paljud ühiskonnast ilma nutiseadmeta hakkama. Telefoni kiigatakse kontserdil ja teatris, kallimaga lõunatades, sõpradega kohtudes ning teisi kultuure külastades.

Lisamaks meepotti natuke pipart, oleks võinud lavastada kaadri, kuidas seda tekkinud olukorda kontrollida või lahendada, kuid julgen öelda, et kindlasti on see üks paremaid kodumaal valminud muusikavideosid. Kogu protsess on detailselt läbi mõeldud, tehniliselt hästi teostatud ning sõnum mõtlemapanevalt edastatud. Samuti meeldib, et bändile on seltsi tulnud uus sound, mis on tingitud kollektiivi muutusest, ning varasemad folgimõjutused asendunud värskendava elektroonilise lainega.

Loo sõnade autoriks on Andres Kõpper ning muusika ja video idee taga seisab terve bänd koosseisus Andres Kõpper, Meelik Samel, Jaan Jaago ja Oliver Rõõmus.

Video valmis koostöös Tallinn Postworksiga.
Operaatorid: Tõnis Tuuga, Heiko Sikka
Toimetaja: Andres Kõpper
Produtsent: Liina Tiido
Kunstiline juht: Getter Vahar