Lions Club Tallinn Hansa kuulutas välja Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi konkursi uue taotlusvooru.

Esmaspäeval, 2. detsembril kuulutati Adamson-Ericu muuseumi 30. aastapäeva tähistava näituse pidulikul avamisel välja 2014. aasta Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi konkurss. Stipendiumit võivad taotleda kõik Eesti kõrgkoolides või väljaspool Eestit kujutava kunsti ja tarbekunsti ning disaini alal magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kunstitudengid.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb stipendiumikomisjonile esitada avaldus, elulookirjeldus koos isiku- ja kontaktandmetega, portfoolio ja stipendiumi kasutamise eesmärk.

Stipendiumi taotlemiseks vajalikud dokumendid tuleb saata 25. aprilliks 2014 e-postiaadressil adamson-eric@ekm.ee. Adamson-Ericu nimeline noore kunstniku stipendium antakse LC Tallinn Hansa poolt välja 15. augustil 2014.

Lions Club Tallinn Hansa on Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti piirkonda kuuluv klubi, mis asutati 19. aprillil 2011. Samal aastal lõi Lions Club Tallinn Hansa ühekordse kunstnik Adamson-Ericu nimelise stipendiumi, et toetada kujutavat kunsti, tarbekunsti ja disaini. Taotluste hulk oli suur ja taotlused ise tõsiseltvõetavad, seega otsustati stipendium iga-aastaseks muuta.

Adamson-Ericu muuseumil täitus 2. detsembril 30. tegevusaasta. Muuseumi juubelit tähistava näitusega „Loov dialoog” võetakse esmakordselt ühiselt vaatluse alla eesti kultuuriloos legendaarse kunstnikepaari Mari Adamsoni ja Adamson-Ericu lugu.

Vaata stipendiumi kohta lähemalt siit.