Tallinn Music Weeki sündmustekeerises leiab homme, 26. märtsi õhtul aset veel üks oluline üritus. Nimelt esitlevad oma uut, aprillis Jon Rusti leibeli Levels alt ilmuvat 12″ singlit „Looking For Something That’s Not There” / „Mesilind” kohalikud muusikaveteranid Ajukaja & Andrevski.

Plakat: Jan Tomson

Plakat: Jan Tomson

Juba oma EPga „Rare Birds” tegid mehed säravat tööd nii kohalikus underground’is kui ka teenisid ohtralt kiidusõnu ja eetriaega sellistelt maitsekujundajatelt nagu Jamie xx, Benji B ja Ron Morelli. Oma osa võisid plaadilt leida 90ndate nostalgias kulgeva house’i-fanaatikud, eksperimentalsuse otsijad kui ornitoloogid.

Kriitik Brendan Arnott on „Rare Birdsi” kohta öelnud: „sellel leiduvad rütmid naelutavad muusikat nagu sulavatest metallidest formeeruvad ja seejärel lõhkevad õhumullid” ning Sonic Router kirjeldas seda kui muusikat, mis tõstab su üles, hoiab õrnalt ning lükkab su seejärel järsult taeva sinisesse lõpmatusse.

Nüüd on aeg edasi liikuda ja uued helid kuulajateni tuua. Kuidas töötab asi tantsupõrandal, saab tunda vaid end ise esitluspaika Protesti kohale vedades.

Masinate taga võtavad lisaks Ajukajale ja Andrevskile koha sisse Jon Rust isiklikult ning Haigla Peo üks bossidest Ats Luik.

Ürituse lehele Facebookis.

Kui neljapäeval on esiplaanil Ajukaja & Andrevski, siis laupäeval astub sama seltskond üles TMW ametlikul afterparty’l Studios, kus on oma plaadikohvriga fookuses Jon Rust. Intervjuud Rustiga loe siit.