Homme, 8. märtsil algab viis päeva kestev LadyFest, mis on korraga nii feministlik liikumine kui sündmus. Sõltumatu mittetulunduslik DIY (tee-seda-ise) algatus loob keskkondi, kus naised ja traditsioonilises soosüsteemis ning rolliootustes kahtlevad inimesed saavad üles astuda ja oma teadmisi-kogemusi jagada.

Foto: LadyFest

Foto: LadyFest

Viiel päeval toimuvad näituse avamine, töötoad, manifestide lugemine, vaba lava üritus Lipsünk ja kontsert/pidu. LadyFesti selle aasta teema on ülemaailmne pagulasdebatt. Eesti ühiskonda lõhestav teema vajab juba ammu lisaks probleemi teadvustamisele ka tegevuskava. LadyFest osaleb selles arutelus sotsiaalse aktivismi ja loominguga.

LadyFesti tiim (koosseisus Minna Hint, Mari-Leen Kiipli, Pire Sova, Killu Sukmit ja Anna-Stina Treumund) käis novembrist kuni veebruarini Vao Keskuses tegemas kunstitunde seal elavatele pagulastele ja varjupaigataotlejatele. Selle töö protsess ja tulemused on väljas näitusel „Welcome me Estonia. Добро пожаловать мне в Эстонии. Tere tulemast mulle Eestis”, mis avatakse 8. märtsil kell 18 Rundumi kunstnike projektiruumis (Pärnu mnt 154, Tallinn). Näitus jääb avatuks kuni 20. märtsini.

Kolmapäeval, 9. märtsil kell 16 toimub manifestide lugemise õhtu „Manifest! Manifesto! Манифест!”. Ladyfesti raamatukogus ARS-i projektiruumis (Pärnu mnt 154) on valik feministlikke ja queer-manifeste – „S.C.U.M. Society for Cutting Up Men” (1967) manifestist, mille kirjutas Valerie Solanas, „S.C.U.B. Society for Cuttting Up Boxes” (2002) manifestini, mille kirjutas Rhani Lee Remedes. Tule vali oma lemmik ja loe avatud mikrofoni! Või kirjuta oma feministlik manifest, saada see meiliaadressile ladyfesttallinn@gmail.com, LadyFesti tiim lisab selle feministlikku raamatukokku ning tule loe ette (või loeb keegi teine)!

Oluline koht on töötubadel, mida on sel aastal neli: „Ristteed Eesti feminismis”, „Building grassroots feminist alliances against „traditionalist” and extremist mobilisations”, „Helitekitaja (elektroonika + improvisatsioon)” ja tantsutöötuba „No Shade”.

Neljapäeval, 10. märtsil näidatakse ARSi projektiruumis filme Cinenova arhiivist: Lai Ngan Walshi „Who Takes The Rap” (1986), Lana Lini „Stranger Baby” (1995), Karol Kamya „Brylcream’s Better Than Nothing” (1997) ning Heiny Srouri „Leila And The Wolves” (1984).

Neljapäeva õhtul toimub ka Lipsünki vaba lava: võimalus esineda vabal laval enda valitud loo järgi. Osalema on oodatud kõik! Nii ette teatades meiliaadressil ladyfesttallinn@gmail.com kui ka kohapeal spontaanselt. Võta enda track kaasa!

LadyFesti kontsert-pidu toimub 11. märtsil ARSi projektiruumis. Esinevad Sadie Lee (UK), Xana (UK), + 1, Hello Killu, Regret, Twisted Dance Company, CKin2U b2b Chloe LaGucci, Abramova, VJ Sveta Bogomolova. Küsige baarist kokteile „She’s beautiful when She’s Angry” ja „The Future is Female”!


LadyFest Tallinn 2016 korraldamist saab kuni 11. märtsini toetada Hooandjas.

Töötubadesse registreerimise ja kõigi sündmuste kohta vaata täpsemalt kavast LadyFesti kodulehel.