1. juunist kuni 13. augustini saab esitada töid konkursile Eesti Disainiauhinnad 2018, mis tunnustab Eesti disainiparemikku.

2016. aastal BRUNO tootedisainiauhinna ja Noore disaineri
preemia SÄSI pälvinud Johanna Tammsalu disainitud riidepuu Nörk Rack. Foto: tammadesign.com

2016. aastal BRUNO tootedisainiauhinna ja Noore disaineri preemia SÄSI pälvinud Johanna Tammsalu disainitud riidepuu Nörk Rack. Foto: tammadesign.com

Tänavu jagatakse välja Eesti Disainerite Liidu tootedisainiauhind BRUNO, ADC*E veebi- ja graafilise disaini auhinnad, valitakse välja parimad teenusedisainitööd koostöös Teenusmajanduse Kojaga. Lisaks antakse välja ka parima noore disaineri auhinnad SÄSI ja Noor Püss ning Eesti Kunstiakadeemia disainihariduse preemia.

Iga kahe aasta tagant jagatavate auhindadega väärtustatakse, tunnustatakse ja propageeritakse head Eesti disaini, mis pakub lahenduse mõnele probleemile, muudab ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks, seda ökonoomsel ja jätkusuutlikul moel.

2016. aastal nii BRUNO tootedisainiauhinna kui ka Noore disaineri preemia SÄSI pälvinud Johanna Tammsalu ei mõelnud enda sõnul igapäevast tööd tehes võimalikele auhindadele. „Seda enam oli
tunnustus toredaks üllatuseks. Kindlasti tõid võit ja kaasnenud meediakajastused senisest rohkem tähelepanu ning uusi põnevaid töid, sellega koos aga ka rohkem vastutust,” ütles Tammsalu.

Auhindade nominendid tehakse teatavaks 23. augustil. Žüriid on rahvusvahelised. Auhindadele kandideerivaid töid eksponeeritakse XIII Disainiööl kahe nädala jooksul Eesti Disainiauhinnad 2018 näitusel, mis avatakse 10. septembril Viru Keskuse aatriumis.

Eesti Disainiauhindadele saab kandideerida 1. juunist kuni 13. augustini. Konkursi tingimused ja lisainfo leiad siit.