Just Film ja Põllumajandusministeerium kuulutasid avatuks maaeluteemalise videokonkursi „Ükskord meie külas 2”, kuhu oodatakse noorte enda tehtud lühifilme elust Eesti maapiirkondades. Parimad tööd linastuvad novembris Just Filmi festivali raames suurel ekraanil.

Kaader „Ükskord meie külas” lõputseremoonialt 2013. aastal

Kaader „Ükskord meie külas” lõputseremoonialt 2013. aastal

„Eelmisel aastal esmaskordselt ilmavalgust näinud konkurss läks väga hästi käima ja huvi oli väga suur. Just seetõttu otsustasime konkurssi jätkata,” ütles Just Film festivali tegevjuht Mikk Granström. „Ootame konkursile inspireerivaid ja toredaid lühifilme elust maal. Lisaks maapiirkondades elavate lastele ja noortele ootame konkursist osa võtma mõistagi ka linnanoori, et ka nende seisukoht maaelu teemal oleks kajastatud.”

Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja Marko Gorbani sõnul soovitakse noori inspireerida mõtlema nö uuest maaelust. „Loodame sel aastal väga näha lühifilme, mis mõtiskleksid tuleviku maaelust ja sellest, millised võimalused võiks tuua noori maale tagasi,” rääkis Gorban.

Selleks, et lastele ja noortele jagada filmitegemise näpunäiteid, külastab konkursi korraldusmeeskond ka sel aastal vähemalt 40 kooli ja noortekeskust üle Eesti, kus huvilistele õpetatakse filmitegemise algtõdesid ja tutvustatakse konkursi tingimusi. Filme saab konkursile esitada suisa viie kuu jooksul, hindama asub neid 5-liikmeline žürii.

Konkursi võidufilm kuulutatakse välja 22. novembril Just Filmi (14.–23.11.2014) lõputseremoonial, kus lisaks esikohale kuulutatakse välja ka rahva lemmikfilm. Mõlemad esikohad saavad väärilised auhinnad ja konkursi peaauhind on isiklik kaamera.

Lühifilmikonkurssi „Ükskord meie külas 2” korraldab noorte- ja lastefilmide festival Just Film koostöös Põllumajandusministeeriumiga. Konkursi korraldamist rahastatakse maaelu arengukava 2007–2013 vahenditest.

Lisainfo ja konkursi tingimused siin.