Laupäeval, 15. novembril algasid Tallinnas lavastaja Rainer Sarneti käe all Andrus Kivirähki „Rehepapil” põhineva fantaasiafilmi võtted.

Filmi tegevus toimub paganlikus eesti külas novembrikuus. Seal liiguvad ringi libahundid, katk ja vaimud. Külainimeste peamiseks mureks on, kuidas elada üle külm ja pime talv. Varastatakse üksteise, saksa mõisnike, vaimude, kuradi ja Kristuse tagant. Et elu sees hoida, antakse hing kratile, kes aitab rohkem varastada. Varastamine on muutunud ainsaks kinnisideeks ja külainimesed ise hingetuteks olenditeks, kes meenutavad üha rohkem kratte. Mustvalge filmi peategelane on noor talutüdruk Liina, kes on õnnetult armunud külapoiss Hansu. Filmis segunevad must huumor, romantiline armastuslugu, õudus ja maagia.

„Rehepapi” võtted toimuvad kahes jaos: lisaks tänavu novembris aset leidvale lühemale võtteperioodile filmitakse suurem osa materjali üles 2015. aasta veebruaris ja märtsis üle Eesti – võttepaiku on nii Saaremaal, Karulas, Luke mõisapargis, Kolga ja Malla mõisas, kui Tallinnas ja Harjumaal.

Filmis osalevad ehedad eesti inimesed läbisegi professionaalsete näitlejatega. „Rehepapis” mängivad keskseid tegelasi Arvo Kukumägi, Jörgen Liik, Rea Lest, Taavi Eelmaa, Katariina Unt, Meelis Rämmeld ja Jaan Tooming. Filmi stsenarist ja režissöör on Rainer Sarnet, produtsent Katrin Kissa, operaator Mait Mäekivi, kunstnikud Jaagup Roomet ja Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra, krattide kunstnik Jaanus Orgusaar ja grimmikunstnik Anu Konze.

Film valmib Eesti-Hollandi-Saksa-Poola koostöös, Eesti-poolseks tootjafirmaks on Homeless Bob Production. Filmi valmimist toetavad Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja MEDIA Slate Funding. „Rehepapi” arendamist on Hooandja keskkonna kaudu toetanud ka Eesti filmisõbrad.