Ameerika Ühendriikide Saatkond Eestis ja American Film Showcase kutsuvad filmihuvilisi 29. veebruarist 5. märtsini kinosaali, et vaadata koos värskeid auhinnatud ameerika dokumentaalfilme, mis linastuvad Tartu Elektriteatris, Kino Sõpruses, Tõrva kinos Koit ja erinevates koolides Ida-Virumaal.

Kaader filmist „Kurjategija areng”

Kaader filmist „Kurjategija areng”

American Film Showcase programm on Lõuna California Ülikooli filmikooli ja USA välisministeeriumi vaheline koostööprojekt, mille raames külastavad filmitegijad ja filmieksperdid 40 riiki, et näidata paremikku viimase aja ameerika dokumentaalfilmidest.

Näitamisele tulevad „Kaugel kodus” – Phil Hessleri ja Galen Knowles’i 2014. aasta film Aafrika juurtega lumelaudurist Brolinist, kes pärast pagemist vägivaldse perekonna eest Ugandast Ameerika Ühendriikidesse võitleb üksinduse ja meeleheitega, kuid leiab oma koha üsna ebatavalisel moel lumelauasõidus. „Kaugel kodust” on lugu, mis räägib kogukonnatoetuse olulisusest ning linastustel avaneb külastajatel ka suurepärane võimalus kohtuda filmi noore autori Galen Knowles’iga, kes räägib loo teose sünnist ja taustast.

„Kurjategija areng” toob vaatajani 16-aastaselt pangaröövi eest vangi mõistetud filmitegija Darius Clark Monroe loo. Naastes aastaid pärast kuritöö toimepanekut kodukohta, loob Monroe oma kuritöö analüüsi kaudu erakordselt isikliku ja intiimse mõtiskluse ning andestuse teekonna, arutledes vaesemate ühiskonnakihtide murede, raskustes olevate teismeliste meeleheite ja nende tegurite emotsionaalse mõju üle.

Filmi „Palun saage tuttavaks – Patelid” fookuses on Ravi Patel, pea 30-aastane India päritolu Ameerika mees, kes satub „armukolmnurka” oma unistuste naise ja oma vanematega. Ravi õe poolt algselt perepuhkuse koduvideona filmitud dokk räägib vaimuka ja südantmurdva loo sellest, kuidas armastus on perekonna-asi.

Lisaks saab programmis näha filmi „Kaasus kaheksa vastu”, mis annab viie aasta jooksul filmitud materjali abil sissevaate enneolematusse USA Ülemkohtu kaasusesse, mis tühistas konstitutsiooniparanduse ettepaneku nr. 8, mis käsitles California samasooliste isikute abielude keeldu.

Seansid on tasuta ning filmid linastuvad inglise keeles eesti ja venekeelsete subtiitritega.

Täpsema info programmi kohta leiab siit.