Laupäeval, 27. veebruaril toimub projektiruumis Kraam LadyFesti viies eelüritus Fanfaar 5. Päeval toimub feministlik töötuba ning õhtul näidatakse Yasmin Fedda dokumentaalfilmi „Süüria kuningannad”.

„Süüria kuningannad" (2014). Kaader treilerist

„Süüria kuningannad" (2014). Kaader treilerist

Sel laupäeval kell 13–17 toimub Kraamis (Ülase 16 / Madara 22, Tallinn) töötuba, kus Minna Hindi ja Killu Sukmiti juhendamisel valmistatakse kaltsuvaipu, teksapõllesid, recycle-rahakotte ja töökindaid, mis lähevad LadyFesti Hooandja toetajatele kingituseks. Materjalid on kohapeal olemas.

Kell 18 algab filmiõhtu, kus näidatakse dokumentaalfilmi „Süüria kuningannad” (2014) naistest, kes on Süüria kodusõja jooksul riigist põgenenud.

„Mul on karje, mille ma pean välja laskma – ma tahan, et maailm kuuleks seda,” ütleb Suad – noor Süüriast pärit naine, kes põgenes oma kodumaalt Jordaaniasse. Alates kodusõja algusest on Süüriast põgenenud ligi neli miljonit inimest, rohkem kui 600 000 neist on eksiilis Jordaanias.

„Süüria kuningannad” räägib loo kuuekümnest Süüria naisest, kes on sunnitud Jordaanias eksiilis elama. Sügisel 2013 tulid nad kokku, et luua ja esitada oma versioon Trooja Naistest – Vana-Kreeka tragöödiast, mis räägib naiste olukorrast sõjakeerises. Euripidese 415 a eKr kirjutatud „Troojalannade” ja 20. sajandil sündinud Süüria naistel on uskumatult sarnased kannatused. Keegi neist naistest polnud varem laval esinenud ja oma lugu avalikult rääkinud.

Yasmin Fedda (sünd 1969) on Süüria päritolu filmirežissöör, tõlkija, toimetaja ja kogukonna videokoordinaator. Feddal on doktorikraad transdistsiplinaarses dokumentalistikas ning on ka üks „Highlight arti” asutajatest, mis tegeleb kunstnikega konfliktipiirkondades.

Film on araabia keeles ingliskeelsete subtiitritega, 68 min.

Sündmuse leiad Facebookis siit.

Kraamis (Ülase 16 / Madara 22, Tallinn) on avatud tasuta asjade pood igal laupäeval kell 12–18.