Fanfaar 5: Süüria kuningannad

Laupäeval, 27. veebruaril toimub projektiruumis Kraam LadyFesti viies eelüritus Fanfaar 5. Päeval toimub feministlik töötuba ning õhtul näidatakse Yasmin Fedda dokumentaalfilmi „Süüria kuningannad”.

Laupäeval, 27. veebruaril toimub projektiruumis Kraam LadyFesti viies eelüritus Fanfaar 5. Päeval toimub feministlik töötuba ning õhtul näidatakse Yasmin Fedda dokumentaalfilmi „Süüria kuningannad”.

„Süüria kuningannad" (2014). Kaader treilerist

„Süüria kuningannad" (2014). Kaader treilerist

Sel laupäeval kell 13–17 toimub Kraamis (Ülase 16 / Madara 22, Tallinn) töötuba, kus Minna Hindi ja Killu Sukmiti juhendamisel valmistatakse kaltsuvaipu, teksapõllesid, recycle-rahakotte ja töökindaid, mis lähevad LadyFesti Hooandja toetajatele kingituseks. Materjalid on kohapeal olemas.

Kell 18 algab filmiõhtu, kus näidatakse dokumentaalfilmi „Süüria kuningannad” (2014) naistest, kes on Süüria kodusõja jooksul riigist põgenenud.

„Mul on karje, mille ma pean välja laskma – ma tahan, et maailm kuuleks seda,” ütleb Suad – noor Süüriast pärit naine, kes põgenes oma kodumaalt Jordaaniasse. Alates kodusõja algusest on Süüriast põgenenud ligi neli miljonit inimest, rohkem kui 600 000 neist on eksiilis Jordaanias.

„Süüria kuningannad” räägib loo kuuekümnest Süüria naisest, kes on sunnitud Jordaanias eksiilis elama. Sügisel 2013 tulid nad kokku, et luua ja esitada oma versioon Trooja Naistest – Vana-Kreeka tragöödiast, mis räägib naiste olukorrast sõjakeerises. Euripidese 415 a eKr kirjutatud „Troojalannade” ja 20. sajandil sündinud Süüria naistel on uskumatult sarnased kannatused. Keegi neist naistest polnud varem laval esinenud ja oma lugu avalikult rääkinud.

Yasmin Fedda (sünd 1969) on Süüria päritolu filmirežissöör, tõlkija, toimetaja ja kogukonna videokoordinaator. Feddal on doktorikraad transdistsiplinaarses dokumentalistikas ning on ka üks „Highlight arti” asutajatest, mis tegeleb kunstnikega konfliktipiirkondades.

Film on araabia keeles ingliskeelsete subtiitritega, 68 min.

Sündmuse leiad Facebookis siit.

Kraamis (Ülase 16 / Madara 22, Tallinn) on avatud tasuta asjade pood igal laupäeval kell 12–18.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Freedom Fries – „Blue Velvetist” „Woodstockini” või vastupidi
Kaader filmist „Blue Velvet”
,
2 min

Freedom Fries – „Blue Velvetist” „Woodstockini” või vastupidi

Festival Freedom Fries toob 25. veebruarist 2. märtsini pealinna filmihuvilisteni taaskord ägedamad ameerika kultusfilmid.
Anna hoogu: LadyFest 2016
Naisräpparid Kray ja Alisha Ladyfestil 2014. Foto: Ladyfest
Naisräpparid Kray ja Alisha Ladyfestil 2014.

Anna hoogu: LadyFest 2016

Naistepäeval, 8. märtsil saab avalöögi kuni 12. märtsini vältav LadyFest – Eesti ainuke feministlik festival. Tegemist on sõltumatu mittetulundusliku DIY algatusega, mis loob keskkonna, kus naised ning traditsioonilises soosüsteemis ja rolliootustes kahtlevad inimesed saavad üles astuda ja oma teadmisi-kogemusi jagada. Sellel aastal toimub Ladyfest juba…
Häkkeri ambivalentne eetika
7 min

Häkkeri ambivalentne eetika

Kuidas teha üht korralikku sarja, mis haarab ka 21. sajandi globaalset problemaatikat? 2015. aasta parima draamasarja kuldgloobuse võitnud „Mr. Robot” toob kokku küsimuse häkkeri eetikast, araabia kevade ja sellele järgnenud meeleolud ning ülemaailmse finantsebakindluse.
Müürileht