Laupäevast, 20. maist kuni 20. juunini on Kumu kunstimuuseumi jalakäijate tunnelis avatud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini tudengite näitus „PULSS”, mis valmis moedisainer Liisi Eesmaa loomingulisel juhendamisel. Sellisel kujul näitust korraldatakse tunnelis esmakordselt.

Foto: Riina Varol

Foto: Riina Varol

Moetudengite loomingu tuumaks on eksperimentaalsete vormide ja ebatraditsiooniliste materjalidega mängimine utoopilises ning fantaasiaküllases võtmes. Eksponaatide lähtematerjaliks on moe-show’delt ja -galadelt tuttav punane vaip.

Kompides materjali piire ja innustudes punasest värvist ning vereringlusest, loodi uus ja ärksalt tuksuv reaalsus. See on purpurne planeet, kus kohtab killukesi erinevatest kultuuridest, sõdalasi tulevikust, anatoomilisi organeid, toorest iha ja häbituid naudinguid.

„Punane värv on võimas ja pulseeriv, see sümboliseerib elu ringlust, verd meie soontes, kirge, tempot, naudinguid ja põnevust,” kommenteerib Eesmaa näitust. Ta lisab: „Ma loodan, et külastajad saavad sellest väljapanekust lisaks meelelistele naudingutele ka hea suraka adrenaliini! Mood ei pea olema ainult praktiline ja kantav, vaid see võiks sillutada teed fantaasiale, olla inspiratsiooniks.”

Liisi Eesmaa juhendatud eksperimentaalvormikursus on kujunenud EKA moedisaini traditsiooniliseks vormiotsingute meistriklassiks, mille käigus on tudengitel võimalus nihutada moedisaini piire kaugemale kantavast, uppuda fantaasiatesse ning luua kunstiteoseid ootamatutest materjalidest. Varasemad vormid on sündinud nii plasttorudest, vineerist, paberist kui vanadest plakatitest, tõestades, et moel on elujõudu kasvada ka kõige ebamugavamal pinnasel.

Näitusel esinevad disainerid on Kristin Sigus, Emma Leoni, Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Beatrice Randkivi, Lotte Raisch ja Andreas Kübar.

Üritus Facebookis.