Ancient Methods – The Jericho Records

Duona alustanud, kuid mõned aastad tagasi Michael Wollenhaupti sooloprojektiks saanud Ancient Methodsi loomingu võiks asetada mõtteliselt teljele, mille ühes otsas on industrial ja teises techno.

Duona alustanud, kuid mõned aastad tagasi Michael Wollenhaupti sooloprojektiks saanud Ancient Methodsi loomingu võiks asetada mõtteliselt teljele, mille ühes otsas on industrial ja teises techno.

Sellise telje keskpunkti ümbruses tegutsedes on AM balansseerinud juba kümme aastat osavalt mõlema žanri kokkupuute piiril, tegemata seejuures liiga suuri kõrvalekaldeid kummalegi poole. Kui lisada veel esimesega risti olev y-telg, mille üks ots määrab tunnetuslikul skaalal ära minevikulisuse ja teine modernsuse, võiks tekkinud koordinaatteljestiku nullpunkti ümbrust nimetada isegi AMi formaalseks definitsiooniks. See isikupärane agressiivse sound’i ja ajaloolise temaatika kombinatsioon, mida Wollenhaupt on varasematel EPdel ehitanud, on kristalliseerunud täispikal albumil „The Jericho Records” tugevaks kontseptuaalseks tervikuks. Nagu pealkirigi reedab, on plaadi alusmaterjaliks Vanast Testamendist pärit Jeeriko linna langemise lugu, mis on Wollenhaupti käsitluses jaotatud 14 peatükiks. Kuigi meeleolu mõningal määral varieerub, jäävad plaati kandma domineeriv ja halastamatu 4/4 bassirütm ning distortion-pedaalide müriaadi töödeldud helid ja vokaalid. Siiski lubatakse ka väiksemaid ekskursse ja kuulaja juhitakse vahepeal nii muslimgauze’ilikele radadele („The City Awakes”) kui ka ambient’likele helimaastikele („In Silence”). Olgugi et AMi suunitlus on laiemas perspektiivis ikkagi klubimuusika, suudab ta antud albumiga huvi hoida ka argisemates situatsioonides kuulates. Täitematerjal siin puudub.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Nikolajev – Retta 12” (Päästevest, 2018)

Nikolajev – Retta 12” (Päästevest, 2018)

Värske eestimaine alternatiivmuusika plaadifirma Päästevest on andnud välja enda esimese kaheteisttollise vinüülplaadi, mis pärineb kodumaise techno ühe olulisima esindaja Nikolajevi sulest.
Amnesia Scanner – Another Life (PAN, 2018)

Amnesia Scanner – Another Life (PAN, 2018)

Kui 2018. aastal lennutataks taevasse kuldse plaadi uusversioon ja sellele otsustataks pressida ka Berliinis tegutseva, ent soome päritolu duo Amnesia Scanneri loomingut, poleks siia lähiajal ilmselt ühtegi „väliskülalist” oodata.
Mart Avi – OtherWorld

Mart Avi – OtherWorld

Öösel käivitus mu unenäos fail OtherWorld.avi.
Müürileht