Hooandjas saab toetada 2018. aastast Telliskivi Loomelinnakus tegutsevat IDA Raadiot, mille peamine eesmärk on pakkuda saatejuhtidele platvormi, kus oma mõtteid ning enda ja teiste loomingut vabalt tutvustada.

Foto: press

Foto: press

Tänaseks toimetab IDAs ligikaudu 200 saatejuhti, kes on aktiivsed tegijad eesti muusika- ja kultuuriväljal.

IDA Raadio programm on mitmekesine ning ei piiritle end žanritega, keskendudes vaheldusrikkusele – kantrist ja klassikalisest muusikast läbi džässi ja raske roki moodsa elektroonilise klubimuusikani. Eetris on ka regulaarsed vestlussaated keskkonnast, ühiskonnast, avalikust ruumist, poliitikast, kunstist, muusikast ning muust rohkem ja vähem olulisest. Väliskülalised nii muusika- kui ka vestlussaadetes on IDA kavas tavaline nähtus.

Lisaks saatejuhtidele annavad raadiole igapäevaselt suure panuse produtsendid, kes pakuvad saatejuhtidele ja nende külalistele tehnilist tuge, hoiavad stuudiot korras, salvestavad ja arhiveerivad saateid ning haldavad sotsiaalmeediat.

Veebiraadio vedamise kõrval tegeleb IDA ka muusikasündmuste ning heliresidentuuride korraldamisega. Esimene heliresidentuur koostöös Narva kunstiresidentuuriga toimus käesoleva aasta septembris, mille raames Maarja Nuut ja ameerika päritolu muusik Sun Araw salvestasid 10 päeva Narvas koos muusikat.

Rahvusvaheliselt on linna südames asuv kogukonna raadio järjest populaarsem nähtus, Baltikumis ja Põhjamaades on IDA pigem erand. See tähendab muuhulgas ka seda, et IDA Raadio eestvedajad, produtsendid ja saatejuhid tegutsevad täieliku vabatahtlikkuse alusel. Kulusid on IDA Raadiol igakuiselt mitme tuhande euro jagu: tehnika liising, turvafirma, autorite ühing, vesi ja internet, erinevate salvestamise- ja arhiveerimistarkvarade litsentsitasud, disain jne.

Eesmärgiks seatud summaga saab IDA Raadio tegutseda pool aastat, mis on piisav aeg, et välja töötada finantsplaan edasiseks.

Kuula IDA Raadiot siit.